Ulubiona torebka księżnej Diany powstała prawie 30 lat temu, a do dziś robi furorę. O tym modelu marzą miliony kobiet!

Pikowane torebki to jeden z najgorętszych trendów na jesień 2021. Takim modelem mogła pochwalić się już w 1995 roku sama księżna Diana. To właśnie dzięki niej produkt z kolekcji Diora do dziś robi furorę. Oto historia jednej z najpopularniejszych torebek na świecie!

Lady Dior, ulubiona torebka księżnej Diany

Lady Dior to jeden z bestsellerów domu mody Dior. Pikowany kuferek został zaprezentowany księżnej Dianie jeszcze przed jego oficjalną premierą. Książę Karol i jego małżonka we wrześniu 1995 roku odwiedzili Paryż. Podczas jednej z oficjalnych wizyt, ówczesna Pierwsza Dama Francji, Bernadette Chirac, podarowała Spencer prezent. To właśnie wtedy królowa ludzkich serc otrzymała torebkę z kolekcji Diora. Od tej pory Lady Di praktycznie się z nią nie rozstawała. Kuferek nie tylko został nazwany na jej cześć, ale jednocześnie stał się jednym z najczęściej fotografowanych modeli na świecie.  

Pikowany kuferek od Diora

Model, który skradł serce Lady Di, zaprojektował John Galliano, projektant, który w latach 90. współpracował z francuskim domem mody Dior. Na samym początku kuferek nazwano Chouchou, co w języku francuskim oznacza ulubienicę. W 1996 roku księżna Diana zgodziła się, aby torebka nosiła miano Lady Dior, stając się tym samym jednym z najpopularniejszych modeli w historii francuskiego brandu.

Produkt przez lata pojawiał się w wielu odsłonach, jednak żadna z nich nie spotkała się z tak dużym zainteresowaniem jak ich pierwowzór. Model tworzy ok. 140 części. Pikowany wzór z przeszyciami Cannage był inspirowany krzesłami Napoleona III, które pojawiły się na pierwszym pokazie Diora w 1947 roku. Nie można też zapomnieć o charakterystycznych zawieszkach z nazwą marki, które dołączane są do torebki. Dziś każdy z klientów może zamówić model ze spersonalizowanymi brelokami z dowolnie wybranymi literami. Lady Dior od lat wykonuje się z wyselekcjonowanej, jagnięcej skóry. Obecnie na stronie internetowej francuskiego domu mody można ją kupić za 3850 euro, czyli za ok.17500 zł.

Zobacz też: najmodniejsze kuferki na jesień 2021!

Więcej o: