Czy księżna Diana naprawdę tak wyglądała? Poddajemy analizie stylizacje, które pojawiły się w serialu "The Crown"

4. sezon serialu "The Crown" bije kolejne rekordy popuarności. Nie można przejść obojętnie obok stylizacji Emmy Corrin, która znakomicie odegrała Lady Di. Czy jej outfity bardzo różniły się od tych, w których niegdyś prezentowała się księżna Diana? Postanowiłam to sprawdzić!

Suknia ślubna księżnej Diany w „The Crown

Swój przegląd rozpoczynam od kreacji ślubnej księżnej Diany, na którą fani serialu „The Crown” czekali chyba najbardziej. Oryginalną suknię stworzył duet projektantów Elizabeth i Davida Emanuelów. Wyróżniały ją ręcznie naszywane perły, których nie było mało, bo aż 10 tysięcy. Bufki na rękawach wykończone falbaną oraz bajeczny tren, który miał prawie 8 metrów długości to kolejne elementy zapadające w pamięć. W oczy rzucał się także łatwo gniotący się  materiał, co zaskoczyło nie tylko przyszłą księżną, ale również twórców kreacji. W 4. Sezonie „The Crown” Emmy Corrin ma na sobie niezwykle podobną kreację do tej, którą w dniu ślubu zaprezentowała księżna Diana. Aktorka w jednym z wywiadów przyznała, że w jej założeniu pomagała aż 10-cio osobowa ekipa. To był bardzo ciężki i niekomfortowy strój. Przedstawiciele Netflixa zdradzili, że kreacja nie jest repliką sukni ślubnej księżnej Diany. Specjalnie na potrzeby produkcji stworzono strój, który bardzo ją przypominał.

Zaręczyny księcia Karola i księżnej Diany

Chyba każdy z nas kojarzy zdjęcie księcia Karola i księżnej Diany, które wykonano w dniu ogłoszenia ich zaręczyn. Świeżo upieczona narzeczona przyszłego króla miała na sobie niebieski komplet (marynarkę i spódnicę), której dopełnieniem była biała koszula z efektownym wiązaniem oraz delikatnymi printami pasującymi do reszty jej stroju oraz pierścionka. W serialu „The Crown” Emma Corrin ma na sobie identyczny zestaw, który zrobił ogromne wrażenie na widzach - z pewnością także dzięki grze aktorki.

Księżna Diana i oryginalne swetry

Młodziutka Diana Spencer na co dzień stawiała na wygodę. Chętnie nosiła ciepłe, wełniane swetry z dekoltem kształcie litery ”V”, które do dzisiaj kojarzą nam się właśnie z nią. Ta niekwestionowana ikona stylu dobrze wiedziała, jak połączyć aktualne trendy z wymagającym i często nieugiętym królewskim protokołem. W serialu aktorka grająca księżną Dianę pojawia się w podobnych swetrach. W tym przypadku pozwolono sobie na większą swobodę w wyborze wzorów i kolorów.  Musimy przyznać, że kostiumy w serialu „The Crown” robią ogromne wrażenie!

Emma Corrin, jako księżna Diana oraz księżna DianaEmma Corrin, jako księżna Diana oraz księżna Diana Instagram @thecrownnetflix

Modne swetry damskie na zimę 2020.