Justin Bieber wzywa fanów do bojkotu HM. Artysta oskarżył markę o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku

Justin Bieber opublikował na Instagram Stories zaskakujący apel do fanów. Muzyk oskarżył H&M o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku do stworzenia kolekcji, na której pojawiły się zdjęcia artysty. Jednocześnie zachęcił do bojkotu firmy. Brand zdążył już odpowiedzieć.

Justin Bieber rzadko publikuje nowe treści w mediach społecznościowych. Ostatnio artysta zaskoczył jednak obserwatorów na Instagramie oświadczeniem, które pojawiło się na jego Stories.

Screen Instagram Stories oświadczenia Justina BieberaScreen Instagram Stories oświadczenia Justina Biebera Screen Instagram Stories @justinbieber

Gwiazda oskarżyła H&M o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku, który pojawił się na produktach brandu. Firma na bluzach, koszulkach oraz dodatkach umieściła zdjęcia artysty, które promowały jego ostatnie utwory. Justin Bieber napisał także, że gdyby był na miejscu swoich fanów, nie kupiłby tych produktów.

Justin Bieber Merch HMJustin Bieber Merch HM Fot. hm.com

Pod zdjęciami na oficjalnym profilu na Instagramie H&M pojawiło się wiele komentarzy od oburzonych fanów. Brand odpowiedział na jeden z nich:

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych licencjonowanych produktów i partnerstw, H&M postępował zgodnie z odpowiednimi procedurami ich zatwierdzania

Screen odpowiedzi HM na oskarżenia Justina BieberaScreen odpowiedzi HM na oskarżenia Justina Biebera Screen Instagram @hm

Klienci H&M, a przy tym także wierni fani artysty, nie kryją w komentarzach rozczarowania i wzywają do usunięcia kolekcji ze sprzedaży i do oficjalnych przeprosin wystosowanych do Justina Biebera.

Zobacz też: najmodniejsze sukienki na sylwestra [DOBRE CENY]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.