Ten film Quentina Tarantino znają wszyscy. Nie każdy jednak wie, że pojawiły się w nim torebki firmy z Lublina

W 2009 roku odbyła się premiera "Bękartów wojny" Quentina Tarantino. Produkcja z Bradem Pittem w roli głównej nie tylko przypadła do gustu krytykom, ale też została nagrodzona na wielu festiwalach filmowych. Teraz wyszło na jaw, że mała, rodzinna firma z Lublina stworzyła torby, które pojawiły się w filmie.

Daag to rodzinny biznes, który na rynku jest już od 28 lat. Firma z Lublina specjalizuje się w produkcji skórzanych akcesoriów. Niedawno na Instagramie zdradzili, że w filmie Quentina Tarantino pojawiły się produkty z ich metką. W "Bękartach wojny" z 2009 roku spostrzegawczy widzowie mogą dotrzeć w dłoniach pułkownika Hansa Landa (w tej roli Christoph Waltz) aktówkę w czarnym kolorze, która pochodzi właśnie z asortymentu polskiego przedsiębiorstwa. Jak to się stało, że lokalna marka pojawiła się w światowej produkcji? Syn założyciela Daag zdradził, że w 2008 roku jego tata otrzymał telefon od jednego z partnerów, z którymi współpracowali w Niemczech. Ten wtedy powiedział:

Współpracownicy Quentina Tarantino widzieli Wasze produkty na targach w Berlinie - zaintrygowani dbałością o szczegóły i wysoką jakością wykonania- chcą żebyście wykonali personalizowane torby skórzane vintage do najnowszej produkcji Bękarty wojny.
 

Dlaczego informacja o polskich produktach w jednym z najsłynniejszych dzieł Quentina Tarantino pojawiła się dopiero teraz? Właściciele brandu przyznają, że mieli to zrobić już dawno temu. Do publikacji informacji w mediach społecznościowych zachęcili ich znajomi i klienci.

Zobacz też: najmodniejsze torebki do wiosennych stylizacji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.