Naturalna i świadoma pielęgnacja włosów? Marka Paul Mitchell jest eko! Te kosmetyki sprzyjają i planecie i zniszczonym kosmykom

Dzień 22 kwietnia, jest Światowym Dniem Ziemi. Jest to wspaniała okazja, aby uczcić święto naszej planety! Z tej okazji przedstawiamy wam markę Paul Mitchell, która od samego początku istnienia na rynku kosmetycznym, stawia na naturalne składniki, wegańskie kosmetyki, a słowo "ekologia" jest misją tego brandu. Co może wyjść w połączeniu z naturą i włosami? Zrównoważona oraz odpowiedzialna pielęgnacja!

Naturalna i wegańska pielęgnacja włosów? Ta marka jest eko!

Marka Paul Mitchell celebruje dzień ziemi niemal codziennie, ponieważ jest firmą, która od samego początku swojego istnienia, nie testowała swoich produktów na zwierzętach. Tych kosmetyków do włosów nie znajdziesz na rynkach, na których jest to wymagane. W obecnych czasach testowanie kosmetyków bez pomocy zwierząt powinno być czymś naturalnym. Według marki ekologia powinna być zupełnie wykluczona z obszarów kosmetycznych, a wręcz jeszcze bardziej doceniania i chroniona. Świadoma pielęgnacja włosów wpłynie dobrze nie tylko na kondycję i wygląd kosmyków, ale także na całą środowisko. Paul Mitchell to dobry przykład zaangażowania marki w zmniejszanie wpływu na środowisko poprzez wykorzystanie mocy naturalnych składników. Od 40 lat Paul Mitchell kieruje się etosem czynienia dobra dla ludzi, zwierząt i planety.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy rozwinąć wizję naszych założycieli dotyczącą przyjaznych środowisku praktyk biznesowych o ponad 20 zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju w ciągu najbliższych pięciu lat, skoncentrowanych w czterech głównych obszarach: zmniejszenie ilości tworzyw sztucznych, zmniejszenie naszego śladu węglowego, zrównoważone i etyczne zaopatrzenie oraz minimalizacja ilości odpadów na wysypiskach

- dodaje DeJoria, córka założyciela Paul Mitchell.

Dzień Ziemi z marką Paul MitchellDzień Ziemi z marką Paul Mitchell Fot. Paul Mitchell

Wspieranie fundacji na rzecz ekologii

Paul Mitchell zaangażowany jest również we wspieranie fundacji, które mają na celu dbanie o planetę, edukację, ochronę siedlisk pszczół oraz wiele innych. Firma stara się edukować ludzi, w jaki sposób powinni dbać o planetę oraz dawać dobry przykład. Wraz z ReforestAction firma zobowiązała się do posadzenia 1 000 000 drzew do końca 2022 r.

Naturalne składniki w kosmetykach Paul Mitchell

W ofercie Paul Mitchell możemy odkryć zarówno wegańskie kosmetyki, jak i wolne od okrucieństwa formuły wzbogacone naturalnymi, organicznymi i etycznie pozyskiwanymi składnikami - niektóre z nich pochodzą z toskańskiej farmy biodynamicznej. Naturalne składniki, które są zawarte w kosmetykach Paul Mitchell działają zbawiennie na włosy jak i skórę. Nie musimy się martwić, czy dany produkt nam nie zaszkodzi, ponieważ jest zrobiony z odpowiednich komponentów. Marka Paul Mitchell posiada swoją własną prywatną farmę na Hawajach, z której czerpie naturalne składniki do kosmetyków. Do akumulacji energii słonecznej farma wykorzystuje panele słoneczne, aby żyć w zgodzie z naturą. To właśnie tam uprawianych jest wiele drogocennych składników, poprzez które kosmetyki bardzo zyskują na wartości. Ekologia jest zdana sama na siebie, więc takie przedsięwzięcia, w które angażuje się Paul Mitchell, wspierają całe środowisko i uczą nas, jak żyć w zgodzie z naturą.

Wybierając zrównoważone i wegańskie produkty, możesz pomóc zdecydowanie w zmniejszaniu wpływu na środowisko, chronić swoje włosy przed szkodliwymi substancjami chemicznymi, zmniejszyć ilość odpadów środowiskowych, uniknąć wykorzystywania zwierząt i przy okazji cieszyć się zdrowszymi jak i pięknymi włosami! Staraj się wykonywać proste czynności z myślą o ekologii, chociażby wybierając odpowiedzialne kosmetyki.

Zobacz także inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji>>

Dzień Ziemi z marką Paul MitchellDzień Ziemi z marką Paul Mitchell Fot. Paul Mitchell