Seriale o wikingach Netflix: jedna z propozycji to spin-off popularnej produkcji!

Seriale o wikingach Netflix to nie tylko popularni ,,Wikingowie". Znana platforma streamingowa już zapowiedziała, że szykuje spin-off tej lubianej produkcji! Na Netflixie czeka na ciebie jeszcze kilka fajnych propozycji. Sprawdź, o jakie chodzi!

Serial o wikingach:,,Wikingowie"

Wikingowie to serial, który zyskał popularność na całym świecie. Przedstawia on losy legendarnych wojowników i ich próby podbijania kolejnych ziem. Produkcja bardzo realistycznie odwzorowuje tradycje i zwyczaje wikingów. Akcja serialu rozgrywa się w Skandynawii u schyłku VIII w. i opiera się głównie na działaniach wikinga Ragnara Lothbroka, a następnie jego synów: Bjorna, Ubbe, Hvitserka, Sigurda oraz Ivara. Serial doczekał się 6 sezonów - wszystkie z nich możesz znaleźć na Netflixie.

Serial o wikingach: ,,Upadek królestwa"

Seriale o wikingach NetflixSeriale o wikingach Netflix Fot. materiały partnerów

Upadek królestwa to ekranizacja serii Wojny Wikingów autorstwa Bernarda Cornwella. Jest IX wiek, tereny dzisiejszej Anglii – okres inwazji Wielkiej Armii Wikingów na cztery istniejące ówcześnie anglosaskie królestwa. W pierwszej bitwie najeźdźcy rozbijają wojska obrońców, umożliwiając sobie tym samym dalszą ekspansję. W trakcie walk raniony zostaje Uhtred, syn jednego z wielmożów saksońskich, ostatni żyjący członek rodu. Trafia on do niewoli. Wychowywany przez Wikingów z czasem zaczyna się uważać za jednego z nich. W serialu dzieje się naprawdę dużo, trzyma on w napięciu i obfituje w zwroty akcji. Zatem jeśli odpowiada ci taki klimat i realia – warto poznać te wydarzenia, oglądając Upadek królestwa. Pilotażowy odcinek trwa niemal godzinę i ani przez moment nie jest nudno. Mimo że jesteś dopiero wprowadzana w historię i jej kontekst oraz poznajesz bohaterów, to emocje towarzyszą ci już od samego początku. Upadek królestwa zapewni ci wszystko, czego mogłabyś się spodziewać po tego typu produkcji. Z jednej strony sceny pełne efektownej przemocy, z drugiej – interesująco zbudowaną fabułę i ciekawe, wyraziste postaci. Z pewnością ucieszy cię fakt, że serial powróci z 5. sezonem! Jedyne co wiemy do tej pory, to liczba odcinków - będzie ich 10.

Serial o wikingach: ,,Vikings: Valhalla"

Mimo że jeszcze daleka droga do premiery, co nieco wiemy o nadchodzącej produkcji Netflix. Akcja serialu Vikings: Valhalla ma się toczyć 100 lat po wydarzeniach przedstawionych w Wikingach. Tym razem głównym bohaterem będzie legendarny Leif Eriksson. To właśnie on założył pierwszą normańską osadę na Grenlandii. W historii pojawi się również jego siostra, Freydis, która towarzyszyła mu w wyprawach, a także Harald III Srogi. Warto przypomnieć, że to właśnie on brał udział w najeździe na Ruś Kijowską, gdy w Polsce władzę sprawował Mieszko II. W serialu Vikings: Valhalla pojawi się także Wilhem Zdobywca, czyli książę Normandii, który zdobył tron Anglii. Netflix nie ujawnił jeszcze, kiedy serial trafi na popularną platformę, ale wiemy, że będzie liczyć 24 odcinki.