Seriale o wikingach Netflix: jedna z propozycji to spin-off popularnej produkcji!

Seriale o wikingach Netflix to nie tylko popularni ,,Wikingowie". Znana platforma streamingowa już zapowiedziała, że szykuje spin-off tej lubianej produkcji! Na Netflixie czeka na ciebie jeszcze kilka fajnych propozycji. Sprawdź, o jakie chodzi!

Serial o wikingach:,,Wikingowie"

Wikingowie to serial, który zyskał popularność na całym świecie. Przedstawia on losy legendarnych wojowników i ich próby podbijania kolejnych ziem. Produkcja bardzo realistycznie odwzorowuje tradycje i zwyczaje wikingów. Akcja serialu rozgrywa się w Skandynawii u schyłku VIII w. i opiera się głównie na działaniach wikinga Ragnara Lothbroka, a następnie jego synów: Bjorna, Ubbe, Hvitserka, Sigurda oraz Ivara. Serial doczekał się 6 sezonów - wszystkie z nich możesz znaleźć na Netflixie.

Serial o wikingach: ,,Upadek królestwa"

Seriale o wikingach NetflixSeriale o wikingach Netflix Fot. materiały partnerów

Upadek królestwa to ekranizacja serii Wojny Wikingów autorstwa Bernarda Cornwella. Jest IX wiek, tereny dzisiejszej Anglii – okres inwazji Wielkiej Armii Wikingów na cztery istniejące ówcześnie anglosaskie królestwa. W pierwszej bitwie najeźdźcy rozbijają wojska obrońców, umożliwiając sobie tym samym dalszą ekspansję. W trakcie walk raniony zostaje Uhtred, syn jednego z wielmożów saksońskich, ostatni żyjący członek rodu. Trafia on do niewoli. Wychowywany przez Wikingów z czasem zaczyna się uważać za jednego z nich. W serialu dzieje się naprawdę dużo, trzyma on w napięciu i obfituje w zwroty akcji. Zatem jeśli odpowiada ci taki klimat i realia – warto poznać te wydarzenia, oglądając Upadek królestwa. Pilotażowy odcinek trwa niemal godzinę i ani przez moment nie jest nudno. Mimo że jesteś dopiero wprowadzana w historię i jej kontekst oraz poznajesz bohaterów, to emocje towarzyszą ci już od samego początku. Upadek królestwa zapewni ci wszystko, czego mogłabyś się spodziewać po tego typu produkcji. Z jednej strony sceny pełne efektownej przemocy, z drugiej – interesująco zbudowaną fabułę i ciekawe, wyraziste postaci. Z pewnością ucieszy cię fakt, że serial powróci z 5. sezonem! Jedyne co wiemy do tej pory, to liczba odcinków - będzie ich 10.

Serial o wikingach: ,,Vikings: Valhalla"

Mimo że jeszcze daleka droga do premiery, co nieco wiemy o nadchodzącej produkcji Netflix. Akcja serialu Vikings: Valhalla ma się toczyć 100 lat po wydarzeniach przedstawionych w Wikingach. Tym razem głównym bohaterem będzie legendarny Leif Eriksson. To właśnie on założył pierwszą normańską osadę na Grenlandii. W historii pojawi się również jego siostra, Freydis, która towarzyszyła mu w wyprawach, a także Harald III Srogi. Warto przypomnieć, że to właśnie on brał udział w najeździe na Ruś Kijowską, gdy w Polsce władzę sprawował Mieszko II. W serialu Vikings: Valhalla pojawi się także Wilhem Zdobywca, czyli książę Normandii, który zdobył tron Anglii. Netflix nie ujawnił jeszcze, kiedy serial trafi na popularną platformę, ale wiemy, że będzie liczyć 24 odcinki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.