Chłodny blond - dla kogo jest? Hit Instagrama

Chłodny blond wygląda spektakularnie, młodo i pięknie podkreśla kolor oczu. To jeden z najpopularniejszych kolorów włosów na lato 2020. Sprawdź czy ta modna koloryzacja to coś dla ciebie!

Chłodny blond - dla kogo?

Chłodny blond, czyli jasny blond wpadający w odcienie szarości pasuje kobietom o jasnej karnacji, porcelanowej cerze i delikatnych rysach. Pięknie podkreśla też niebieskie i ciemnobrązowe oczy. Nie jest to jednak kolor łatwy do samodzielnego uzyskania i utrzymania. 

Chłodny blondChłodny blond fot. imaxtree.com

Chłodny blond - jak zrobić?

Jak zrobić chłodny blond? Jeśli masz brązowe, rude lub czarne włosy, nie uzyskasz tego koloru domowymi sposobami. Udaj się do salonu fryzjerskiego, w którym zrobią ci profesjonalne rozjaśnienie i koloryzację. Paniom o jasnych włosach, również polecamy zdecydować się na fachową usługę, jednak blond włosy możesz spróbować przefarbować na chłodny odcień również w domu. Starannie wybierz jednak farbę, byś była zadowolona z efektu.

Chłodny blond - jak pielęgnować? 

Chłodny blond to niestety również kapryśny kolor do utrzymania. Z czasem ciemnieje, żółknie i zupełnie zmienia swój kolor. Jeśli się więc na niego zdecydujesz, odpowiednio się przygotuj. Najważniejsze w pielęgnacji chłodnego blondu jest to, by zapewnić włosom nawilżenie. Stosuj odżywki, szampony i olejki nawilżające, a twoje włosy będą wyglądać zdrowo i kolor dłużej się utrzyma. Dzięki popularności chłodnego blondu, na rynku jest również masa specjalistycznych środków do pielęgnacji tego właśnie koloru. Dostaniesz je w salonach fryzjerskich, drogeriach czy w Internecie. 

Chłodny blond - do czego pasuje?

Chłodny blond świetnie wygląda w połączeniu z kilkoma barwami. Pięknie pasuje do niego mocny niebieski, czerwony i pomarańczowy. Ładnie łączy się też z jasnymi i pastelowymi kolorami. Możesz postawić też na klasyczną czerń. Unikaj natomiast żółtych i zielonych barw, jeśli masz włosy w odcieniu chłodnego blondu, szykując swoje stylizacje. 

Chłodny blond - do czego pasuje?Chłodny blond - do czego pasuje? fot. imaxtree.com

Chłodny blond to hit Instagrama - zdjęcia

Chłodny blond to od kilku sezonów jeden z najmodniejszych kolorów włosów. Wybierają go największe gwiazdy polskie i zagraniczne, a na Instagramie robi wręcz furorę. Z łatwością znajdziesz tam, wiele inspiracji na lato 2020! 

Tu znajdziesz też: modne upięcia na ten rok.

Więcej o: