Makijaż pod kolor oczu. Sprawdź, jakich cieni używać, by uzyskać efekt hipnotyzującego spojrzenia

Nie wiesz jaką paletkę z cieniami do powiek kupić? Zacznij od poznania kolorów, które będą najepiej współgrały z kolorem tęczówki. Przygotowałyśmy zestawienie, z którego dowiesz się, jak zrobić makijaż oka, by spojrzenie było maksymalnie hipnotyzujące.

Makijaż pod kolor oczu

Jak zrobić idealny makijaż pod kolor oczu? Dowiedz się, które kolory cieni pogłębią spojrzenie i dodatkowo podbiją kolor tęczówki. Sekret hipnotyzującego spojrzenia tkwi w odpowiednio dobranych kolorach oraz w idealnie wytuszowanych rzęsach. Makijażystki gwiazd od lat zgłębiają tajniki make upu, by był perfekcyjny i maksymalnie podkreślał urodę. Bobbi Brown to makijażystka i właścicielka własnej marki, autorka książki Bobbi Brown Makeup ManualJeden z rozdziałów poświęcony jest właśnie dobieraniu koloru cieni do tęczówki.

Jakie cienie do szarych oczu?

Jakie cienie pasują do szarych oczu? Z tęczówki w tym kolorze najwięcej wydobędą cienie w stalowych odcieniach - spojrzenie jest wtedy na maksa głębokie i przyciągające. Ciemny makijaż jest idealny na wieczór. Osobom z szarymi oczami pasują także cienie w odcieniach różu - od klasycznego przez cukierkowy, pudrowy, brudny róż. Szare oczy świetnie współgrają także z odcieniami fioletu np. z kolorem wrzosowym.

Jakie cienie do niebieskich oczu?

Masz niebieskie oczy? Postaw na jasne cienie na tle których tęczówka będzie uwydatniona. Mocne i intensywne kolory na powiece przygaszą jej blask i odciągną uwagę od koloru oczu, zamiast go podkreślić. Do niebieskiej tęczówki wybieraj cieliste cienie, perłowe, delikatne brązy i złoto. 

Jakie cienie do zielonych oczu?

Makijaż oczuMakijaż oczu Fot. Instagram: @Bobbibrown

Zielone oczy są wyjątkowe, zasługują więc na odpowiednie podkreślenie. Jak to osiągnąć? Wybieraj kolory, które będą efektywnie kontrastowały z tęczówką np. odcienie różu, brązu i złota. W takim zestawieniu spojrzenie będzie ożywione i wyraziste.

Jakie cienie to brązowych oczu?

Makijaż pod kolor oczuMakijaż pod kolor oczu Fot. Instagram: @Inglot_cosmetics

Makijaż brązowych oczu jest jednym z najprostszych. Odpowiednie cienie znajdziesz na niemalże każdej paletce. Ciemne oczy przyciągają uwagę same z siebie -  potrzebują tylko odpowiedniej oprawy. Brązowe oczy dobrze wyglądają z kolorem różowym, brązowym, złotym, fioletowym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym. Możesz postawić także na cieliste klasyki i perły. 

Jakie cienie do piwnych oczu?

Jak podkreślić oczy piwne lub bursztynowe? Aby uwydatnić i odświeżyć spojrzenie użyj cieni w kolorach miedzi, złota, różu i fioletu. Kobietom z piwnymi oczami pasują zarówno delikatne i mocne makijaże w stylu smokey eye.