Najlepsze depilatory: wybieramy modele laserowe, IPL i klasyczne. Poznaj ich funkcje

Nadchodzi lato - sezon noszenia krótkich sukienek i spódnic. Z pewnością zależy ci na długotrwałym efekcie gładkiej skóry. Wybierz najlepsze depilatory, aby usunąć zbędne włoski w kilka minut. Jakie wybrać? Polecamy zarówno modele laserowe, IPL, jak i klasyczne. Poznaj ich funkcje i wybierz depilator na miarę twoich potrzeb.

Depilatory - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jesteś początkująca, jeśli chodzi o depilatory? W takim razie zacznij od urządzenia z ceramicznymi dyskami – a jeszcze lepiej, od modelu wyposażonego w dyski z jonami srebra lub, jeśli masz większy budżet depilator IPL. Taki depilator jest hipoalergiczny. Dodatkowe nakładki (łagodzące, masujące, chłodzące) ułatwią przeprowadzenie zabiegu i zwiększą twój komfort. Jeśli wolisz model pęsetowy, wybierz ten z mniejszą liczbą pęset. Dzięki temu zapomnisz o nieprzyjemnych odczuciach. Jeśli jednak twoja skóra przyzwyczaiła się do tego rodzaju depilacji, swój wybór uzależnij od typu owłosienia. Z cienkimi i rzadkimi włoskami dobrze poradzi sobie model pęsetowy. Z gęstszymi i mocniejszymi – depilator wyposażony w dyski metalowe lub ceramiczne. Jednak nie tylko twoje zaawansowanie jest ważne. Jeśli chcesz wybrać najlepsze depilatory, zwróć również uwagę na ich zasilanie:

  • depilator akumulatorowy –  oferuje nieograniczoną swobodę ruchu. Problemem jest jednak starzenie się akumulatora. Z biegiem czasu możliwość korzystania z urządzenia na jednym ładowaniu będzie coraz krótsza. Dodatkowo, w niektórych modelach wraz z wyczerpywaniem się energii w akumulatorze zmniejsza się szybkość pracy depilatora;
  • depilator sieciowy – gwarantuje stałą prędkość pracy, jednak swoboda ruchów ograniczona jest poprzez połączenie przewodem podłączonym do gniazdka.
 

Najlepsze depilatory klasyczne

Czym się wyróżniają? Klasyczne depilatory mogą mieć mechanizm oparty na pęsetach lub dyskach. W obu tych przypadkach elementy te są osadzone na głowicy. W czasie gdy głowica się obraca, zarówno pęsety, jak i dyski otwierają się i zamykają, dzięki czemu mogą chwytać włoski. Efektywność obu tych rozwiązań jest porównywalna, ale są one przeznaczone do nieco innego rodzaju włosków. Na przykład depilator z pęsetami doskonale radzi sobie z niewielkimi włoskami. Problem jest jednak w tym, że pęset na głowicy jest zazwyczaj kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt. Są one umiejscowione w sporych odległościach od siebie. Jeśli więc masz rzadkie włoski, to jest to doskonałe rozwiązanie. Jednak gdy są dość gęste, to taka głowica może być mało dokładna. Co innego depilator dyskowy. Świetnie sprawdza się w przypadku gęstych włosków. Trzeba jednak zwrócić uwagę na materiał, z którego dyski są zrobione. Jeśli z metalu, to może on podrażniać wrażliwą skórę. Depilator z dyskami ceramicznymi jest lepszym rozwiązaniem, gdyż są one hipoalergiczne. Szczególnie warty uwagi jest depilator BRAUN Silk-épil SES9. Urządzenie poinformuje cię o odpowiedniej sile nacisku i pozwoli dopasować technikę usuwania włosów najlepszą dla potrzeb twoich skóry. Dołączone do zestawu specjalne nakładki umożliwią także wykonanie masażu i peelingu, co poskutkuje nieskazitelnym wyglądem skóry, bez wrastających włosków.

Najlepsze depilatory laserowe

Depilator laserowy emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta wchłaniana jest przez brodawkę, czyli element włosa odpowiedzialny za jego wzrost. Temperatura w tym miejscu rośnie i brodawka ulega całkowitemu zniszczeniu lub uszkodzeniu. Bardzo łatwy w obsłudze, a taka depilacja to sama przyjemność i wielka oszczędność czasu.

 

Najlepsze depilatory IPL

Depilator IPL wyposażony jest w lampę, która naświetla niewielki obszar twojej skóry. Emitowane światło to spektrum fal o różnej długości. Fale te są wchłaniane przez cebulki włosowe, co skutkuje ich uszkodzeniem i zahamowaniem wzrostu włosa. A jaki depilator IPL jest najlepszy? Niezwykłą popularnością cieszy się Philips Lumea Advanced - nowoczesny depilator, który umożliwia skuteczne i bezpieczne usuwanie owłosienia. Cechuje się ergonomiczną konstrukcją i posiada wbudowany czujnik odcienia skóry. Wystarczy zaledwie osiem zabiegów, byś mogła cieszyć się gładką skórą przez trzy miesiące. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA