Henna pudrowa - ile kosztuje ten innowacyjny sposób na piękne brwi? Efekt, aż do 6 tygodni!

Henna pudrowa to innowacyjna metoda, dzięki której nasze brwi będą wyglądać pięknie! Na czym polega i jakie efekty gwarantuje? Wypróbuj ją już dziś!

Henna pudrowa - czym jest?

Henna pudrowa to innowacyjny zabieg, który sprawi, że twoje brwi będą pełne i piękne. Stał się popularny całkiem niedawno, jednak już teraz ma on wiele zwolenniczek! Na czym polega zabieg henną pudrową? Henna pudrowa to naturalny preparat pochodzenia roślinnego. Od zawsze używany był on do barwienia ciała czy włosów. Jego skład to mieszanka prostych i naturalnych ekstraktów, które skutecznie nadają koloru, a dodatkowo pielęgnują. Dużym plusem jest fakt, że ma on w sobie wiele minerałów i witamin, które uwielbiają nasze włosy i ciało.

henna pudrowahenna pudrowa shutterstock

Jak wygląda zabieg henną pudrową?

Zanim rozpoczniesz zabieg henną pudrową, koniecznie przygotuj odpowiednio brwi. Jak to zrobić? Na początku należy odtłuścić i oczyścić włoski z pozostałości kosmetyków i kremów. Wykonaj odpowiedni peeling również w okolicy brwi. Stylistki mają pod ręką najczęściej delikatne produkty, które zapewniają odpowiednie efekty, jednak ty możesz posiłkować się tonikiem i innymi delikatnymi produktami. Po przygotowaniu brwi możesz rysować odpowiedni kształt, a po ustaleniu odpowiedniego dla nas wzoru rysujemy zarys specjalną pastą o białym kolorze. Tu dobrze mieć pod ręką cieniutki i delikatny pędzelek, aby efekt był precyzyjny. Taka pasta pomaga też zabezpieczyć okolice brwi. Następnie czas na nałożenie preparatu. Warto nałożyć go równomiernie, jednak starajmy się zachować naturalne przyciemnienia i rozjaśnienia. Gdy upłynie 15 minutach zmywamy roślinną mieszankę i depilujemy brwi. Depilację wykonujemy naszą ulubioną metodą, czyli pęsetą czy woskiem.

henna pudrowa brwihenna pudrowa brwi shutterstock

Henna pudrowa - czy warto?

Henna pudrowa jak każda metoda ma swoje zasady. Może ona powodować alergię, dlatego na początku warto przetestować ją na małym fragmencie skóry i odczekać 2 dni. Zaletą henny pudrowej jest jej trwałość, gdyż efekt po zabiegu utrzymuje się do 6 tygodni! Nie zapomnij utrwalić henny po wykonaniu zabiegu. Stosuj olejki roślinne lub specjalistyczne kosmetyki dla przedłużenia trwałości koloryzacji. To sprawi, że będą one wyglądać zdrowo i pięknie. Przez około 2 dni postaraj się nie opalać, by nie wystąpiły podrażnienia. Pełny zabieg henną pudrową u stylistki trwa godzinę, a jego cena zaczyna się od 40 złotych. Warto wybrać zaufaną stylistkę, by uniknąć niepotrzebnych rozczarowań. Wypróbuj hennę pudrową na swoich brwiach!

henna pudrowahenna pudrowa shutterstock

Więcej o: