Odpoczynek w domu: jak wykorzystać czas izolacji? Poznaj kreatywne sposoby na nudę

Przymusowa izolacja to nie czas na planowanie przechadzek. Nie ma mowy o wyjściu do kina, kawiarni, czy koncert. Ze względu na zaistniałą sytuację wszystkie instytucje kultury są zamknięte, a wydarzenia artystyczne odwołane lub przeniesione na późniejszy termin. Zdajemy sobie sprawę, że podczas kilkudniowego pobytu w domu można naprawdę zacząć wariować z nudów, a co dopiero, jeśli przeciąga się to już do kilku tygodnii? Trzeba się zająć czymś pożytecznym w obrębie czterech ścian własnego domu, co wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Podsuwamy ci kilka pomysłów na odpoczynek w domu, które pomogą ci przetrwać!

Odpoczynek w domu - izolacja nie oznacza nudy

Odpoczynek w domuOdpoczynek w domu Fot. Pexels

Przymusowa izolacja nie musi być nudna, bo właśnie w tym okresie możesz w końcu wykonać wszystkie domowe obowiązki o wiele dokładniej i bez żadnego pośpiechu. Korzystnie jest więc zająć się porządkami nawet w tych szafach i na półkach, których nie myślałaś przeglądać przez najbliższy czas. Jest to więc dobry sposób, aby w końcu uporządkować swoje życie nawet w tych rzeczach, w których przez lata nie było czasu tego zrobić. Dobrym pomysłem jest zająć się także rzeczami, na które do tej pory nie miałaś czasu, ale zawsze z tyłu głowy chodziło ci, aby się tym zająć. To również bardzo dobry okres na to, aby zacząć uczyć się języka, który do tej pory był dla ciebie zupełnie obcy, skorzystać z darmowych lub płatnych kursów online lub wypróbować przepisy, które od lat leżą na dnie szafki, ale nigdy nie miałaś czasu, aby się tym zająć. Podczas odpoczynku w domu, jeśli masz taką możliwość pobądź przede wszystkim ze swoją rodziną i np. wyciągnij z komody karty, gry planszowe i wszelkie tego typu rzeczy, na które wcześniej nie było czasu. Musisz wykorzystać ten czas tak, aby w pełni cieszyć się nie tylko wolnym czasem, odpoczynkiem i relaksem, ale także spędzić go z rodziną.

Odpoczynek w domu - domowy trening

Akcesoria do ćwiczeńAkcesoria do ćwiczeń fot. shutterstock

Zdajemy sobie sprawę, że siedzenie w domu nie napawa optymizmem, ale są proste sposoby na to, aby poprawić sobie humor. Zarówno osoby aktywne, które do tej pory często spędzały czas na siłowni, jak i osoby, które zazwyczaj nie ruszają się w ciągu dnia albo z braku czasu, albo ochoty, powinny pomyśleć o wykonywaniu ćwiczeń w domu. W tym celu warto skorzystać z portalu YouTube, gdzie znajdziesz mnóstwo bezpłatnych filmików z ćwiczeniami, które można wykonać w domu, bez konieczności posiadania specjalistycznych sprzętów lub włączyć instagramowe 'lajwy', które prowadzi codziennie chociażby Ewa Chodakowska. 20 minut ćwiczeń dziennie wystarczy, aby poczuć moc i zyskać lepsze samopoczucie!

Odpoczynek w domu - nadrób filmy i seriale

netflix filmy oskarowenetflix filmy oskarowe shutterstock

Twoja lista na Netflix jest tak długa, że końca nie widać? W takim razie odpoczynek w domu spędź na oglądaniu filmów i seriali, które są najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem na czas wolny. Przerażały cię oscarowe klasyki, które trwały po 3-4 godziny? Odkładałaś zabranie się za nowy serial, który odrzucał cię jednak zbyt dużą ilością sezonów i stwierdziłaś, że nie masz na niego czasu? Teraz możesz to wszystko spokojnie nadrobić! Jeśli jeszcze nie miałaś okazji, to z pewnością powinnaś obejrzeć absolutny hit sprzed kilku miesięcy, czyli nowego, serialowego Wiedźmina, najnowsze odcinki Sex Education, kultowych Przyjaciół, czy nominowane do tegorocznych Oscarów filmy Irlandczyk, Dwóch Papieży oraz Historia Małżeńska, która otrzymała statuetkę za żeńską rolę drugoplanową. Wszystkie te tytuły znajdziesz na Netflixie! Gwarantujemy dużą dawkę emocji.

Odpoczynek w domu - spraw sobie domowe spa

Odpoczynek w domuOdpoczynek w domu Fot. Shutterstock

Odpoczynek w domu to idealna okazja na to, aby w końcu porządnie zadbać o siebie. Nie rozpaczaj, że ulubiona kosmetyczna lub fryzjer nie są w stanie się tobą zająć. Domowe sposoby na zadbanie o skórę i włosów, mają na celu przede wszystkim zmobilizować cię do siedzenia w domu i pokazać, ze nawet tam możesz o siebie dbać bez pomocy specjalistów. Przekonaj się, że jesteś w stanie zadbać o włosy i skórę samodzielnie, co okaże się nie tylko oszczędnością pieniędzy, ale także czasu. Możesz chociażby wykonać maseczkę z białek jaj w połączeniu z miodem, zacząć olejować włosy oliwą z oliwek, a także regularnie zadbać o skórę, która odwdzięczy się pięknym i promiennym wyglądem. Idealna jest maseczka z aloesu na twarz, który działa matująco, jednocześnie dogłębnie nawilżając cerę. Dla skóry suchej bardzo dobrze sprawdzi się maseczka miodowa, a jeśli chcesz nadać skórze zdrowego kolorytu i wyrównać strukturę możesz wykorzystać fusy z czarnej kawy lub cukier, aby wykonać domowy peeling. Ten kawowy dobrze sprawdzi się nie tylko na całą twarz, ale także na całe ciało. Internet pęka w szwach od różnorakich przepisów na maseczki, które możesz zrobić samodzielnie i to z tych produktów, które masz dostępne we własnej kuchni. Podczas odpoczynku w domu możesz nie tylko poprawić swój wygląd, ale także uprzyjemnić sobie czas i odnaleźć bardzo dobre sposoby na codzienną pielęgnację.

Więcej o: