Filmy dla dzieci, które bawią, uczą i wzruszają. Te filmy pokochali nawet dorośli!

Najlepsze filmy dla dzieci to takie, które rozwijają ich wyobraźnię i uczą odróżniać dobro od zła. Muszą być ciekawe i zabawne, bo nie ma dla dzieci czegoś gorszego niż nuda! Jest kilka ekranizacji, które spełniają te kryteria. Poznaj piękne filmy dla dzieci, przy których uronisz łezkę i będziesz śmiać się do rozpuku!

Harry Potter

Cykl filmów o przygodach Harry'ego Pottera powstał na bazie światowego bestsellera J.K. Rowling. Tę fantastyczną historię pokochały dzieci na całym świecie. To powieść o młodym czarodzieju. Powstało 8 filmów o Harrym Potterze plus dwie części Magicznych zwierzęt i jak je znaleźć. To filmy, które również opowiadają o tym samym magicznym świecie, tylko akcja rozgrywa się dużo wcześniej przed narodzinami Chłopca, który przeżył.

Harry Potter to skromny chłopiec, sierota, który wiele przeszedł. Mimo ciężkich wspomnień młody czarodziej ma szlachetne serce. Los często jednak wystawia jego odwagę na próbę. Mimo że, filmy dla dzieci o Harrym Potterze opowiadają o fantastycznym świecie, morały z tej historii są bardzo realne. To przepiękna opowieść o przyjaźni i miłości. Uczy dzieci dostrzegać tego co dobre.

 

Kultowy film dla dzieci i nie tylko - Shrek

Filmy dla dzieci o zielonym potworze to wspaniałe kino dla całej rodziny. To cykl niesamowicie zabawnych bajek o Shreku i jego przyjaciołach. Ten zdobywca Oscara to kino najwyższych lotów, świetna komedia, która bawi zarówno dzieci jak i dorosłych. W filmie znajdziemy znane postacie z bajek. Występują w nim np. Pinokio, Ciastek, księżniczki, Wróżka Chrzestna czy Kot w butach. Bohaterowie często występują w karykaturalnej arcyzabawnej formie. W tym filmie dla dzieci warto zwrócić uwagę też na świetny soundtrack - zawiera rewelacyjne piosenki, idealnie pasujące do scen. Muzyka w filmie napawa niebywałym optymizmem i energią.

 

Jak wytresować smoka?

Kolejnym filmem, który na pewno spodoba się dzieciom jest - Jak wytresować smoka. Bajka ta uczy, że można być różnym od reszty społeczeństwa, nie należy negować odmienności i że wcale nie jest najsilniejszy ten, co ma wielkie mięśnie. To piękna opowieść o osadzie Wikingów, która broni się przed smokami, które kradną im owce. Główny bohater, młody chłopiec, syn wodza bardzo chce zdobyć szacunek społeczeństwa, czyli zabić swojego pierwszego smoka. Konstruuje w tym celu kuszę i w czasie nalotu ustrzela smoka. Gdy chłopiec go odnajduje, zwierze jeszcze dyszy, a on nie ma serca go zabić. Postanawia zbliżyć się do dzikiej bestii i okazuje się, że nie jest ona taka dzika. To piękny film dla dzieci, zabawny i wzruszający, który spodoba się także dorosłym.

 

Film dla dzieci o ekologii - Wallie 

Kolejnym filmem dla dzieci, który warto w swoim życiu obejrzeć choć raz jest Wallie. To niesamowita abstrakcyjna bajka. Rzecz dzieje się w przyszłości, kiedy to ludzie pozbawili Ziemię życia i żyją na statku w Kosmosie. Wallie to robot, którego zadaniem jest sprzątanie planety. Pewnego dnia natrafia na coś dziwnego - roślinę! Film dla dzieci Wallie to piękna metafora o cywilizacyjnym pędzie. Cudownie podkreśla jak ważna jest w naszym życiu ekologia. Wallie ponadto zdobył zasłużonego Oscara za najlepszy film długometrażowy animowany.

Filmy dla dzieciFilmy dla dzieci fot. shutterstock

Opowieści z Narni 

Kolejnym wspaniałym filmem dla dzieci - wciągającym, pełnym przygód i wzruszającym są Opowieści z Narni. To już kultowa ekranizacja na bazie książek C.S. Lewisa. Jak dotąd wyszły 3 filmy, ale planowana jest kolejna część. Opowieści z Narni to opowieść o odmiennej krainie, w której istnieją magiczne zwierzęta i władają różni władcy. Głównymi bohaterami jest czwórka niezwykłego rodzeństwa. Te filmy dla dzieci to wzruszający, niesamowicie wciągający cykl, który rozwija wyobraźnię i wzrusza.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.