Czym myć twarz? Akcja oczyszczanie - sposoby na gładką i promienną cerę

Czym myć twarz? Wbrew pozorom te pytanie nie należy do oczywistych. Na pewno wiemy jedno - ani mydłem, ani żelami z drogerii, które są napakowane agresywnymi detergentami, syntetycznymi środkami zapachowymi i barwnikami. Droga do zdrowej, nawilżonej i promiennej cery zaczyna się od wyboru preparatu, który dokładnie zmyje zanieczyszczenia bez naruszania warstwy hydrolipidowej skóry. W takim wypadku szczególnie polecamy kosmetyki apteczne lub naturalne, które ostatnio robią furorę w pielęgnacji. Codzienne mycie twarzy ma ogromny wpływ na równowagę skóry. Z resztą, przekonasz się sama! Podpowiadamy czym myć twarz.

Czym myć twarz - krok pierwszy

Czym myć twarzCzym myć twarz Fot. Pexels

Krok pierwszy w pielęgnacji to przede wszystkim wybór odpowiednich kosmetyków, dopasowanych idealnie do twojego typu i rodzaju skóry. Nie bój się zainwestować w produkt do oczyszczania cery. To m.in. on przyczyni się do kondycji i wyglądu twojej skóry. Przecież w jakiś sposób musisz pozbyć się wydzielanego przez całą dobę sebum, już nie wspominając o makijażu, kurzu i innych zanieczyszczeniach. Czym myć twarz? Wiele zależy od rodzaju, typu skóry i twoich osobistych preferencji. Zamiast agresywnych, drażniących kosmetyków nafaszerowanych alkoholem, sięgnij po delikatne płyny micelarne, żele, toniki, mleczka lub olejki. Zapomnij o zwykłym mydle. Dlaczego? Ponieważ mydło zmienia odczyn skóry z kwaśnego na zasadowy, co pozbawia ją warstwy hydrolipidowej, czyli naturalnej zapory, która chroni skórę przed utratą wody, działaniem drobnoustrojów i substancji drażniących. Efekt? Na pewno nie taki, na jakim ci zależy. To raczej prosta droga do ściągnięcia i podrażnienia skóry, niż uzyskania blasku i zdrowego wyglądu. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że nie odkryłyśmy Ameryki mówiąc, że twarz powinno się oczyszczać wieczorem, ale taką pielęgnację warto również powtórzyć rano. Po nocy skórę trzeba pozbawić nadmiaru substancji nawilżających pozostałych po kremie czy serum. Mycie twarzy powinno trwać trzy minuty - tyle wystarczy, aby oczyścić skórę z makijażu i zanieczyszczeń. Wymówki typu ,,nie mam czasu" w tym wypadku nie wchodzą w grę!

Czym myć twarz - skóra sucha, tłusta i mieszana

Czym myć twarzCzym myć twarz Fot. Pexels

Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Aby pielęgnacja zadziałała w 100%, koniecznie musisz dobrać produkt odpowiedni do twojego rodzaju skóry. Czym myć suchą skórę twarzy? Sugerując się opiniami dermatologów, kobiety z suchą i jednocześnie wrażliwą cerą powinny stosować mleczka i oleje oparte na łagodnych składnikach. Nie tylko oczyszczają, lecz gwarantują również ochronę warstwy hydrolipidowej i zapewniają uczucie komfortu. Czym najlepiej myć twarz tłustą i mieszaną ze skłonnością do występowania trądziku? Tu w ruch wkraczają żele i pianki, oczywiście jak najbardziej delikatne. A to dlatego, że cera tłusta lub mieszana jest często nadreaktywna – albo od urodzenia, albo staje się taka z wiekiem, kiedy spada jej naturalna odporność. Jeśli wolisz proste rozwiązania, albo nie jesteś pewna jakiego typu jest twoja skóra, zawsze możesz sięgnąć po płyn micelarny. To prawdziwy hit w pielęgnacji. Idealnie sprawdza się u kobiet z każdym typem i rodzajem skóry. A co sprawia, że micele totalnie zrewolucjonizowały pielęgnację skóry? Te miniaturowe kuleczki składają się z cząstek wodnych i tłuszczowych dobranych w takich proporcjach, aby płyn usuwał zarówno sebum, jak i mocny makijaż. Mycie twarzy płynem micelarnym szczególnie spodoba się cerze przesuszonej i skłonnej do podrażnień.

Czym myć twarz - tonik nieodłącznym elementem pielęgnacji

Czym myć twarzCzym myć twarz Fot. Shutterstock

Jeśli myślisz, że żel, pianka lub płyn micelarny w zupełności wystarczą w pielęgnacji cery - jesteś w błędzie. Mycie twarzy to złożony proces, który warto przestrzegać, jeśli dążysz do uzyskania cery idealnej. Do stworzenia kompletnej pielęgnacji, wystarczy tonik, który stosuje się zawsze po wcześniejszym oczyszczeniu twarzy. Jego rola to domycie skóry do czysta i jej odświeżenie. Możesz go aplikować na dwa sposoby: za pomocą płatka kosmetycznego lub lub po prostu wklepać go w skórę jak krem. Musisz jednak pamiętać, by nie pozostawiać nadmiaru toniku na cerze do momentu jego wyschnięcia, bo w efekcie końcowym jego działanie będzie wręcz przeciwne. Nadmiar toniku odsącz chusteczką lub wklep go opuszkami palców - efekt końcowy powala z nóg! Dla osób zabieganych, sprawdzą się chusteczki nasączone płynem zmywającymi. Trzeba przyznać, że to wygodne rozwiązanie, ale nie polecamy stosowania ich na co dzień. Niektóre z substancji mogą podrażnić skórę i prowadzić do jej przesuszenia. Jak widzisz, pielęgnacja skóry twarzy to bardzo złożony proces, ale warto trzymać się każdego z etapów oczyszczania. Gwarancją tego, będzie promienna, gładka cera, której tak zawsze pragnęłaś!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.