Depilacja w domu - który sposób na usunięcie włosków wybrać?

Każda kobieta chce mieć gładką skórę, bez zbędnych włosków na ciele. Depilacja w domu jest możliwa i to na wiele sposobów. Prezentujemy metody, które pomogą zachować gładkość nawet na kilka tygodni. Zobacz jak wydepilować swoją skórę w warunkach domowych!

Depilacja w domu - sposoby

W obecnych czasach usuwanie zbędnego owłosienia u kobiet jest normą. Szczególnie dotyczy to ciepłych miesięcy, kiedy codziennie eksponujemy swoje ciało. Jeśli chcesz pozbyć się niepotrzebnych włosków to nie musisz wcale wybierać się do salonów kosmetycznych! Depilacja w domu jest możliwa i ma wiele zalet. Często można zaoszczędzić trochę pieniędzy i czasu, a w dodatku nie jest to wcale trudne. Przedstawiamy metody depilacji, które dają długotrwałe efekty i można się nimi cieszyć nawet kilka tygodni.

Depilacja w domu woskiem 

Warto zacząć od jednej z najskuteczniejszych, długotrwałych metod depilacji i zarazem stosunkowo taniej. Ta technika usuwania owłosienia jest popularna w salonach kosmetycznych, ale samodzielnie także możną ją wykonać. Depilacja w domu woskiem może być na początku niezbyt łatwa, ale po przełamaniu się, za którymś razem na pewno będzie już lepiej. Najbardziej profesjonalna metoda woskowania w domu polega na użyciu zestawów z podgrzewaczami wosku w rolkach. Minusem tej techniki jest możliwość poparzenia się, jeśli wosk będzie zbyt gorący.

depilacja w domu woskiemdepilacja w domu woskiem fot. shutterstock

Na początku swojej przygody z depilacją w domu zdecydowanie wybierz plastry z woskiem na zimno, których używanie jest bardzo proste. Kupisz je w każdej drogerii za małe pieniądze, a dokładną instrukcję użytkowania znajdziesz na opakowaniu.  Ważne jest, aby stosować plastry przeznaczone do konkretnej części ciała - np. do twarzy, do nóg, do bikini lub rąk. Po skończeniu depilacji należy przetrzeć skórę dołączoną chusteczką nasączoną oliwką. Po kilku razach Twoje włosy odrosną cieńsze i mniej gęste!

Depilacja w domu pastą cukrową

Inną metodą, która jest podobna do usuwania włosków za pomocą wosku jest depilacja w domu pastą cukrową. Jednym z jej plusów jest również długotrwałość efektu, a także mniejsza bolesność niż w przypadku wosku. Depilacja w domu pastą cukrową może być jednak trochę trudniejsza niż depilacja woskiem i bardziej żmudna. Gotową pastę cukrową można kupić w drogerii albo zrobić ją samodzielnie. Wystarczy wlać do garnka 1/4 wody, dodać 2 szklanki cukru i 1/4 szklanki soku z cytryny. Następnie zamieszaj i postaw na mały ogień, cały czas mieszając. Jeśli mikstura nabierze bursztynowego koloru, odstaw ją do ostygnięcia. W momencie jak będzie już trochę chłodniejsza, mały fragment rozrób w dłoniach i przykładaj do ciała. Energicznym ruchem zrywaj pastę wraz z kierunkiem wzrostu włosa (a nie w przeciwnym, jak w przypadku wosku!). Co ważne, nie potrzebujesz tutaj żadnych pasków - pastę nakładasz za pomocą dłoni. Można sobie równie pomóc szpatułką.

depilacja w domu pastą cukrowądepilacja w domu pastą cukrową fot. shutterstock

Usuwanie włosków za pomocą depilatora

Depilacja w domu depilatorem również jest bardzo skuteczna, a efektami można cieszyć się kilka tygodni. Za pomocą depilatorów usuwamy nasze włosy wraz z cebulkami. Takie urządzenie to zazwyczaj dość spory wydatek, w porównaniu do wosku lub pasty cukrowej, ale jest on jest jednorazowy, dlatego szybko się zwróci. Najprostsze depilatory do depilacji w domu kosztują trochę ponad 100 zł, ale można znaleźć też dużo droższe, zaawansowane urządzenia z wieloma główkami, dopasowanymi do różnych potrzeb i części ciała. Jeśli golisz tylko nogi, to wystarczy Ci podstawowy depilator. W zestawie często można dostać także mały depilator do okolic bikini. Niestety depilacja depilatorem jest dość czasochłonna i bolesna, ale włoski odrastają słabsze.

depilacja w domu depilatoremdepilacja w domu depilatorem fot. shutterstock

Depilacja laserowa w domu

Najbardziej skuteczną i nowoczesną metodą depilacji w domu jest technika laserowa. Można ją wykonać za pomocą depilatorów IPL, które usuwają włoski wiązką światła lasera. Jeśli zastanawiałaś się kiedyś nad laserowymi zabiegami w salonie to depilacja w domu tą metodą na pewno okaże się tańsza. Depilacja depilatorem IPL jest niemalże bezbolesna i bardzo prosta. To szczególnie dobry wybór dla osób, które mają ciemne włoski i bardzo często muszą je usuwać, bo szybko robią się widoczne. Niestety nie każdy może korzystać z depilacji laserowej. Przeciwwskazaniami są takie choroby jak: cukrzyca, bielactwo, łuszczyca, nowotwory. Muszą się jej wystrzegać także kobiety w ciąży.

depilacja w domu laserowadepilacja w domu laserowa fot. shutterstock