Zrównoważona moda na Zalando - limitowana kolekcja skandynawskich marek już dostępna

Zalando łączy siły z dziewięcioma skandynawskimi markami, którym bliska jest idea mody zrównoważonej. Efekt? Wspólna, limitowana kolekcja 70 produktów, które wpisują się w najbardziej pożądany trend naszych czasów - życie w stylu eko.

Zrównoważony rozwój tematem limitowanej kolekcji skandynawskich marek dla Zalando

"Małe kroki, duża zmiana, razem z Zalando" - tak brzmi nazwa damskiej kolekcji, którą wspólnie z niemiecką platformą zakupową stworzyło dziewięć skandynawskich marek. Wśród nich znalazły się: Blanche, Bruuns Bazaar, Designers Remix, Filippa K, Han Kjøbenhavn, Holzweiler, House of Dagmar, Libertine Libertine i Won Hundred. Kolekcja składa się z 70 produktów spójnych pod względem idei i różnorodnej pod względem stylów, aby każdy mógł odnaleźć w niej własną tożsamość. Kolekcja powstawała z wykorzystaniem technik ograniczających zużycie zasobów środowiska oraz lepszych jakościowo materiałów. Brane były pod uwagę również aspekty społeczne. 

Ta współpraca jest kontynuacją celów Zalando, jakie w obliczu zmieniających się potrzeb naszych klientów postawiliśmy sobie w zakresie zrównoważonego rozwoju. Kolekcja "Małe kroki. Duża zmiana. Razem z Zalando" ma na celu zwiększenie świadomości klientów na temat asortymentu mody zrównoważonej i przyjaznej środowisku na Zalando oraz ułatwienie im dokonywania świadomych wyborów podczas zakupów. Współpracując z dziewięcioma markami premium, chcemy pokazać naszym klientom, jak łatwo znaleźć zrównoważony styl od stóp do głów.

– mówi Jonny Ng, Director Marketing Strategy & Campaigns w Zalando.

Zalando - kolekcja wiosna 2020 w duchu zrównoważonego rozwojuZalando - kolekcja wiosna 2020 w duchu zrównoważonego rozwoju mat. prasowe Zalando

Co znalazło się w kolekcji Zalando 2020? 

Warto zwrócić uwagę na zwiewne sukienki, damskie garnitury, ponadczasowy jeans i lekkie kurtki, które przydadzą się wiosną. 

Surowce, które zostały wykorzystane w produkcji ubrań to: organiczna bawełna, trwały trioctan, poliester wyłącznie z recyklingu. Nadruki wykonano z certyfikatem OEKO-TEX, ograniczono również pestycydy i zmniejszono ilość zużytej wody. Celem było stworzenie linii ubrań, które mogą stać się podstawą garderoby na długie lata. Dominują w niej stonowane kolory, dzięki czemu zbudowanie uniwersalnej garderoby będzie łatwiejsze.

Nowa kolekcja Zalando 'MAŁE KROKI. DUŻA ZMIANA. RAZEM Z ZALANDO'Nowa kolekcja Zalando 'MAŁE KROKI. DUŻA ZMIANA. RAZEM Z ZALANDO' Zalando

Więcej o: