Jakich jeansów będziemy szukać w sklepach vintage za 30 lat? Levi's przewiduje przyszłość

W nowej kolekcji na jesień/zima 2019 marka Levi's próbuje przewidzieć przyszłość stawiając na jeansy, które za 30 lat mają stać się kultowe. "FutureVintage" to projekty, które w przeciwieństwie do sezonowych trendów, wciąż będą aktualne, co więcej - jeszcze bardziej pożądane.

Levi's "Future Vintage" - co będziemy nosić w przyszłości?

W nowej kolekcji na sezon jesień-zima 2019, marka Levi's postanowiła skupić się na temacie vintage, który stanowi istotny składnik jej tożsamości. Są takie modele spodni i kurtek Levi's, które nigdy nie wychodzą z mody, wręcz przeciwnie -  stają się kultowe i z czasem zyskują jeszcze większą wartość! Najlepszym przykładem są jeansy 501, których historia sięga jeszcze XIX wieku. Nosili je robotnicy, gwiazdy rocka i prezydenci. W latach 60. stały się symbolem młodzieżowych kontrkultur, w latach 80. upodobała je sobie fala New Wave. Dziś szukamy ich w sklepach vintage, bo dostać stare, lekko podniszczone Levi's 501 to jak wygrać na loterii! 

Levi's - kolekcje 'Future Vintage' jesień/zima 2019Levi's - kolekcje 'Future Vintage' jesień/zima 2019 Mat. prasowe

W nowym sezonie Levi's stawia pytanie: jak będą wyglądały jeansy vintage przyszłości? Który model odniesie dziś największy sukces, a za trzy dekady rozkocha w sobie fanów stylu do tego stopnia, aby przekopywali sklepy vintage? Odpowiedzią ma być nowa linia denimu, odzież sportowa i wełniana. Ich cel to być trendy teraz, a jednocześnie wybiegać w przyszłość. Ubrania z jesienno-zimowej kolekcji będą czerpały inspirację z lat 80. i 90., które obecnie mocno zadomowiły się w modzie. Będzie to np. logo Levi’s Box Tab i flanela, Levi’s Engineered Jeans w ściegu klasycznym lub 3D, a także wznowiony model 501s z 1993 roku.

Trendy jesień-zima 2019/2020. Nowa kolekcja Levi's 

Aby stworzyć kolekcję jesień zima 2019 postanowiliśmy połączyć nostalgię lat 80. i 90. z wyrafinowanymi i współczesnymi krojami. Na nowo zinterpretowaliśmy nasze legendarne projekty w innych proporcjach, pobawiliśmy się trochę ironią lat 90. w naszym logotypie, a elementy tzw. Dad Style będą kluczowe w stylizacjach dla mężczyzn. Dla kobiet stworzyliśmy linie inspirowane motywami mody ulicznej z zachodnim kiczem lat 80. oraz delikatnymi elementami kwiatowymi z odrobiną grunge’u. W rezultacie otrzymaliśmy nostalgiczną linię, która jest jednocześnie znajoma i nowa

- mówi Karyn Hillman, Global Chief Product Officer, Levi Strauss & Co. W linii męskiej dominować będzie klasyka, bo jak mówią przedstawiciele marki, "chodziło przede wszystkim o to, by wznieść się ponad szum generowany przez erę Instagrama". 

Levi's - kolekcje 'Future Vintage' jesień/zima 2019Levi's - kolekcje 'Future Vintage' jesień/zima 2019 Mat. prasowe

W kolekcji prym wiodą jeansy 501 Straight i koszula Jackson WorkerShirt. Dla kobiet marka szykuje mieszankę stylu western (m.in. ozdoby z ćwieków) z kwiatowymi motywami w klimacie vintage. Wciąż królować będą jeansy z wysokim stanem, pojawią się nowe modele Ribcage Wide Leg i Ribcage Cropped Flare z szerokim szwem na dole nogawki. 

Za daleko do jesieni? Zajrzyj do naszego artykułu: KOLEKCJA LEVI'S WIOSNA-LATO 2019. PIĘĆ RZECZY, KTÓRE BĘDZIEMY NOSIĆ W TYM SEZONIE

Levi's - kolekcje 'Future Vintage' jesień/zima 2019Levi's - kolekcje 'Future Vintage' jesień/zima 2019 Mat. prasowe

Więcej o:
Skomentuj:
Trendy 2019. Jakich jeansów będziemy szukać w sklepach vintage za 30 lat? Levi's przewiduje przyszłość
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX