Nowa kolekcja YES Rosarium. Biżuteria z motywem róży

Projektantka Magda Dąbrowska zachwycona niejednoznacznym charakterem róży, stworzyła kolekcję biżuterii, w której zawarła wszystkie oblicza tego kwiatu. Rosarium to nowa propozycja polskiej marki YES.

Róża to symbol namiętności i miłości, obecna w kulturze od czasów starożytnych. W Egipcie była świętym kwiatem poświęconym Izydzie, antyczni Grecy kojarzyli ją z symbolem Afrodyty, boginii miłości. Dla Greków róża symbolizowała także tajemnicę. W starożytnym Rzymie coroczne uczty zwane rosaliami, upamiętniały zmarłych. Róża była także jednym z symboli Zakonu Templariuszy. Związana była z rozwojem duchowym. W epoce wiktoriańskiej różę wykorzystywano w numerologii. Jej zmysłowy charakter od wieków inspirował poetów, artystów i malarzy. 

YES Rosarium - biżuteria z różą

Kolczyki z kolekcji RosariumKolczyki z kolekcji Rosarium YES

Magda Dąbrowska poświęciła róży nową kolekcję biżuterii YES i zawarła w niej wszystkie oblicza tej pięknej rośliny - od purpurowych pąków, po formę gałązki oraz samego kwiatu.

Rosarium wyraża mój osobisty zachwyt nad niejednoznacznym i intrygującym charakterem róży. Każdy z elementów kolekcji opowiada czułą historię o nieprzytomnym pięknie, pożądaniu, odwadze, subtelności i wrażliwości.

- Magda Dąbrowska, projektantka kolekcji YES Rosarium

Czerwona róża była też niezwykle modna w latach 90. Pojawiała się jako nadruk na ubraniach oraz stała sie popularnym wzorem do tatuowania. 

Kolekcja RosariumKolekcja Rosarium YES

W kolekcji YES Rosarium znalazły się kolczyki z gałązką róży oraz całymi pąkami. Naszyjniki z główką kwiatu oraz jego całą sylwetką, a także pierścionek. 

Więcej o: