Organiczne płyny do higieny intymnej: produkty 4organic są naturalne, bezzapachowe i nieuczulające

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej organicznych produktów do makijażu i pielęgnacji. Ostatnia (bardzo ciekawa!) nowości to naturalne płyny do higieny intymnej. Ich twórczyni, Magdalena Szymanowska, zadbała, aby były pozbawione szkodliwych substancji i zbędnych wypełniaczy.

Nasza świadomość konsumencka cały czas rośnie - wybieramy naturalne produkty, bo zdajemy sobie sprawę, że substancje zapachowe, barwniki, toksyczne konserwanty i substancje endokrynnie czynne zawarte w kosmetykach mogą powodować podrażnienia, alergie, infekcje, a nawet zmiany hormonalne, bezpłodność i nowotwory. Szczególną uwagę na składy powinniśmy zwracać podczas wybierania płynów do higieny intymnej. Niestety jeszcze do niedawna znalezienie naturalnych produktów z tego kategorii było bardzo trudne. Na szczęście na rynku debiutuje marka 4organic, którą stworzyła Magdalena Szymanowska. Wspólnie z ekspertami opracowała receptury, które są skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Dobry produkt do higieny intymnej powinien zawierać substancje naturalne, pozbawione działań niepożądanych, jakość i bezpieczeństwo powinno być  potwierdzone certyfikatem międzynarodowej organizacji. Bezpieczny dla zdrowia płyn do higieny intymnej nie może zawierać parabenów, triclosanu, ftalanów, bisfenolu, związków endokrynnie czynnych, a także alergenów: substancji zapachowych, barwników i jakichkolwiek szkodliwych substancji. Produkt nie powinien wymagać specjalnego przechowywania - tłumaczy Anetta Karwacka - ginekolożka, która współpracuje z marką.

Produkty dokładnie przebadała także duńska toksykolożki Ewa Daniél. Po przeanalizowaniu kosmetyków polskiej marki przyznała im prestiżowy certyfikat międzynarodowej organizacji Allergy Certified, którą kieruje.

Co dokładnie wyróżnia płyny do higieny intymnej 4organic Zawierają aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego. Są całkowicie bezpieczne, bezzapachowe, nie zawierają barwników, nie znajdziemy w nich żadnych uczulających i zmieniających gospodarkę hormonalną substancji. Kwas mlekowy zawarty w płynach 4organic pozwala utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Są wyprodukowane w Polsce i mają przystępne ceny: buteleczka 100 ml kosztuje niecałe 10 zł, a 200 ml ok. 14 zł. Kosmetyki będą dostępne od kwietnia w Rossmannie. 

Więcej o: