Zara wypuszcza limitowaną kolekcję z okazji dwusetlecia Muzeum Prado

W limitowanej kolekcji ZARA znalazły się T-shirty z reprodukcjami obrazów Rubensa, Tycjana czy Velazqueza

"Becoming a work of art" to kolekcja ZARA Men, która włącza się w obchody dwusetnych urodzin słynnego Muzeum Prado w Madrycie. W skład kapsułowej kolekcji wchodzą trzy bluzy oraz cztery bluzki inspirowane najsłynniejszymi dziełami sztuki, znajdującymi się w w Muzeum Prado.

ZARA świętuje dwusetlecie jednego z największych muzeów na świecie

Limitowana kolekcja ZARA MenLimitowana kolekcja ZARA Men mat. prasowe

W kolekcji hiszpańskiej sieciówki pojawią się najbardziej znane obrazy z kolekcji słynnego muzeum. Wśród wybranych dzieł znalazły się między innymi "Panny dworskie" Velasqueza, "Portret Karola V z psem" Tycjana, "Trzy gracje" autorstwa Rubensa, "Mona Lisa" czy "sen Jakuba" José de Ribera.

Zobacz też: Malarstwo na koszulkach i bluzach w kolekcji Medicine

Limitowana kolekcja ZARA MenLimitowana kolekcja ZARA Men mat. prasowe

Muzeum Prado zostało utworzone w 1819 roku przez króla Ferdynanda VII na prośbę jego żony Marii Izabeli Braganza. 19 listopada 1819 roku muzeum, które wówczas nosiło nazwę Królewskie Muzeum Malarstwa i Rzeźby, otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających. W 1868 roku zmieniło nazwę na Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, aby po kilku latach przemianować ją na znaną do dnia dzisiejszego jako Muzeum Prado. W zbiorach madryckiego muzeum znajduje się przede wszystkim malarstwo hiszpańskie - najobszerniejsze kolekcje zajmują dzieła Velasqueza oraz Goi, a także twórczość artystów włoskich, malarstwo francuskie, flamandzkie, niemieckie oraz brytyjskie. Oprócz malarstwa Muzeum Prado może pochwalić się także kolekcją rzeźby, rysunków oraz zabytkowymi meblami czy ceramiką. Narodowe Muzeum Prado rocznie odwiedza ponad 2 800 000 zwiedzających.

Więcej o: