Pokaz dyplomowy MSKPU 2019. Co proponuje nowe pokolenie polskich projektantów?

Wczoraj, 12 marca odbył się pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Do ścisłego finału zakwalifikowało się siedemnastu absolwentów, którzy otrzymali możliwość zaprezentowania swoich mini-kolekcji przed publicznością składającą się z mediów i przedstawicieli branży mody. Czym zamierzają podbić świat młodzi polscy projektanci? Wybraliśmy najlepsze propozycje.

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019

Pokaz dymplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru co roku dostarcza świeżą porcję informacji na temat tego, jak przyszłość mody wyobrażają sobie młodzi projektanci. Absolwenci MSKPU prezentują na wybiegu swoje mini-kolekcje składające się z 5 sylwetek. W tym roku, w ścisłym gronie dyplomantów znaleźli się: Zofia Os, Julia Fusiecka, Katarzyna Karczmarz, Roberta Borowiec, Izabela Łaban, Agata Rogala, Patrycja Kwaśniak, Agnieszka Dratwa, Wiktoria Szperkowska, Kamila Skowrońska, Dawid Duma, Magdalena Hołowińska, Anna Kopowicz, Sandra Kuźniak, SoldaevaKhava, Patrycja Wojciechowska, Marlena Zalewska.

Rozwój młodych projektantów po ukończeniu szkoły wspierają partnerzy i patroni medialni wydarzenia, przyznając nagrody w postaci staży, szkoleń i publikacji. W jury znaleźli się m.in. Maciej Zień, Mariusz Przybylski, duety MMC i Bizuu, przedstawiciele marek LPP i 4F, a także przedstawiciele mediów. Prace absolwentów MSKPU oceniali również goście z zagranicznych uczelni: Giovanni Ottonello z IED Milano oraz Theresa Lobo z Chicago Art Institute oraz IADE Creative University.

Młodzi polscy projektanci - najciekawsze sylwetki z wybiegów

Julia Fusiecka - inspiracja tenisem

Julia Fusiecka była podczas wczorajszego wieczoru jedną z najczęściej nagradzanych projektantek. Otrzymała wyróżnienia m.in. od 4F, Bizuu i włoskiej uczelni IED. Kolekcja Julii była również naszą ulubioną. Inspiracja tenisem wpisuje się w aktualny trend athleisure i co ważne, propozycje Julii nadawały się do noszenia. Zielona sukienka, męski bomber z futrem czy spódnica z koszulowym dołem - te rzeczy chętnie wypróbowałybyśmy na własnej skórze!

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Julia FusieckaPokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Julia Fusiecka AKPA / Mat. prasowe

Zofia Os - oversize na nowo

Zofia Os otrzymała wyróżnienia m.in. od 4F, Macieja Zienia i Showroomu. Młoda projektantka zaprezentowała oversize'owe kreacje: płaszcze, koszule z ekstremalnie długimi rękawami i szerokie wiązane spodnie.

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Zofia OsPokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Zofia Os AKPA / Mat. prasowe

Izabela Łaban - modne neony

Wśród naszych faworytek była Izabela Łaban, którą nagrodziła marka LPP oraz 5.10.15. Projektantka postawiła na bajkowy klimat kolekcji w modnej, neonowej kolorystyce. Żółć połączyła z niebieskim, czerwień z fioletem. U Izabeli pojawiła się też modna krata, a stylizacje dopełniały oryginalne dodatki.

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Izabela ŁabanPokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Izabela Łaban AKPA / Mat. prasowe

Poniżej zamieszczamy również wybrane sylwetki z innych kolekcji, które wpadły nam w oko podczas wczorajszego pokazu dyplomowego MSKPU 2019.

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 fot. AKPA

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 fot. AKPA

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 fot. AKPA

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 fot. AKPA

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Agata RogalaPokaz dyplomowy MSKPU 2019 - Agata Rogala fot. AKPA

Pokaz dyplomowy MSKPU 2019Pokaz dyplomowy MSKPU 2019 fot. AKPA 

  

  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.