Moda 2019. Motywy z kultowych filmów i seriali podbijają kolekcje "sieciówek"

Moda 2019 stoi pod znakiem filmów i seriali, które z entuzjazmem oglądaliśmy już kilkanaście lat temu. Wtedy najprzystojniejszy był Patrick Swayze z "Dirty dancing", a najśmieszniejszy David Schwimmer z "Przyjaciół". Obie produkcje można oglądać w nieskończoność. Tego samego zdania są projektanci Zary, H&M i Bershki, którzy umieszczają słynne sceny albo loga na bluzach i T-shirtach.

Moda 2019. "Dirty dancing" i "Diabeł ubiera się u Prady" nie tylko na ekranie

Jeśli jest na tej planecie ktoś, kto nie oglądał jeszcze "Dirty dancing", bylibyśmy mocno zaskoczeni. Miłosną historię pomiędzy Baby a Johnnym z tańcem towarzyskim w tle większość z nas zna na pamięć. Scena, gdy bohater grany przez przystojnego Patricka Swayze'yego podnosi swoją partnerkę podczas ćwiczeń w wodzie, zapisała się w historii kina jako kultowa. Testowana nie raz przez zakochane pary taneczna figura okazuje się szalenie trudna! Dużo łatwiej mieć ją na bluzie albo T-shircie, szczególnie, że ubrania z filmowymi motywami zawitały własnie do nowej kolekcji Zary. Bluza "Dirty dancing" kosztuje 109 złotych. Radość z noszenia? Bezcenna!

Kadr z filmu 'Dirty Dancing'Kadr z filmu 'Dirty Dancing' Kadr z filmu 'Dirty Dancing'

Bluza Zara 'Dirty dancing', cena: 109 złBluza Zara 'Dirty dancing', cena: 109 zł www.zara.com

W Zarze znajdziecie również bluzę i T-shirt "Diabeł ubiera się u Prady". Nadrukowana na ubraniach Miranda Priestly (grana w filmie przez Maryl Streep) budzi respekt jak zawsze. Redaktor naczelna prestiżowego magazynu "Runway" to kobieta z piekła rodem. Ale koszulki z jej podobizną mogą nosić również łagodniejsze charaktery.

Najlepsze cytaty z 'Diabeł ubiera się u Prady'Najlepsze cytaty z 'Diabeł ubiera się u Prady' Pinterest

Bluza Zara 'Diabeł ubiera się u Prady', cena: 99,90 złBluza Zara 'Diabeł ubiera się u Prady', cena: 99,90 zł www.zara.com

Wszyscy kochamy "Przyjaciół", czyli "Friends" na bluzach i T-shirtach 

Po ubrania z motywami kultowych filmów i seriali warto zajrzeć też do H&M i Bershki. W szwedzkiej "sieciówce" za niecałe 100 złotych kupicie szarą, oversize'ową bluzę z logo "Friends" - idealną nie tylko do wypoczywania na kanapie. Teraz sportowe rzeczy wykorzystujemy również w miejskich stylizacjach. Po dokładniejsze instrukcje warto zajrzeć do naszego artykułu: Trendy 2019. Bluzy sportowe do stylizacji ze spódnicą. Oprócz tego, H&M ma w swojej ofercie bluzę z logo "Dirty dancing". Przekrzywiony napis co prawda nie cieszy tak bardzo, jak nadrukowana scena zakochanej pary, ale może wpaść w oko umiarkowanym minimalistkom. Do łask wracają białe bluzy, które znajdziecie również w Bershce. Sklep stawia na "Przyjaciół" i podobnie jak w przypadku H&M, logo kultowego serialu starannie haftuje, a nie nadrukowuje.

kadr z serialu Przyjacielekadr z serialu Przyjaciele twórcy: David Crane, Marta Kauffman, prod. Bright/Kauffman/Crane Productions, Warner Bros. Television

Bluza 'Friends' H&M (po lewej), cena: 99,99 zł; bluza 'Friends' Bershka (po prawej), cena: 99,90 złBluza 'Friends' H&M (po lewej), cena: 99,99 zł; bluza 'Friends' Bershka (po prawej), cena: 99,90 zł www.hm.com / www.bershka.com

Kultowe filmy i seriale w modzie, czyli wielki powrót lat 80. i 90. 

Obecność motywów z kultowych filmów i seriali w kolekcjach "sieciówek" to konsekwencja widocznej wszem i wobec mody na lata 80. i 90. Nostalgicznie wracamy do czasów, gdy nie wszystko było dostępne natychmiast. Seriale oglądało się w telewizji, a nie na Netflixie, a ulubiony film trzeba było wyczekać. Wielki powrót trendów z lat 80. i 90. widać również w modnych akcesoriach na ten sezon oraz w nowej kolekcji Levi's.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Jeśli chcesz być na bieżąco informowana o najciekawszych kolekcjach oraz zakupowych okazjach, wypróbuj nasz nowy newsletter! KLIKNIJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ DO NOWEGO NEWSLETTERA.

Spodnie biodrówki - szokujący projekt Alexandra Mcqueena

Więcej o: