Jak ubrać niemowlę na wiosenny spacer? Porady

Klaudia Stawska
Spacery z maluszkiem są niezwykle ważne dla jego zdrowia i dla samopoczucia Was obojga. Jeżeli nie potrafisz do końca odnaleźć się w modzie dziecięcej i wybrać najodpowiedniejsze ubranko na wiosenne spacery, podpowiemy, co się sprawdza.

Wybierając ubranko dla maluszka na spacer , zawsze warto pamiętać o kilku rzeczach:

1. bardziej niebezpieczne niż zmarzniecie jest dla dziecka przegrzanie

2. niemowlak w gondolce jest chroniony przed wiatrem i chłodem bardziej niż w spacerówce...

3. ... dlatego dopasuj ubranko do wózka, w którym będzie maluch podczas spaceru

4. nie zawsze słuchaj babć, które mówią, że dziecko jest za chłodno ubrane.

Co sprawdza się podczas spaceru z niemowlakiem?

Body na specerBody na specer kolaż Avanti24 /Body dobre na wiosenny spacer kolaż Avanti24 /Body dobre na wiosenny spacer

Body jest zawsze dobrym wyborem na pierwszą warstwę. jest też zwykle robione z najmilszego dla skóry dziecka materiału. W ciepłe dni wystarczy body z krótkim rękawkiem, na które założymy kurteczkę lub ciepłą bluzę. W chłodniejsze wybierzmy body z długim rękawem lub pajacyka .

Zestaw ubranek na spacer dla niemowlakaZestaw ubranek na spacer dla niemowlaka kolaż Avanti24 /Zestaw ubranek na spacer dla niemowlaka kolaż Avanti24 /Zestaw ubranek na spacer dla niemowlaka

Jeżeli niemowlak będzie spacerował w gondoli, można go ubrać lżej. Wystarczy na body włożyć spodenki lub półśpiochy oraz np. bluzę z polaru lub lekką kurtkę. Obowiązkowa jest oczywiście czapeczka - bez względu na temperaturę powietrza. Dobrze sprawdza się zawiązywana pod szyja, dzięki czemu nie zsunie się z uszu dzieciaczka. Jeżeli prowadzimy dziecko w głębokim wózku, wystarczy lekka czapeczka. Do spacerówki wybierzmy jednak nieco grubsze materiały.

Pamiętajcie, że dziecko w wózku będzie przykryte dodatkowo np. kocykiem, dlatego nie ma potrzeby ubierać go zbyt grubo. Dużo częstszym błędem młodych rodziców jest ubieranie dziecka za grubo, przez co szybko się poci. Co prowadzi do późniejszych chorób. Dziecko, któremu jest za gorąco o wiele więcej też marudzi na spacerze. Jeżeli chcemy sprawdzić podczas spaceru, czy dzidziusiowi nie jest za ciepło lub za zimno - sprawdźmy temperaturę na pleckach. Nigdy nie sugerujmy się zimnymi rączkami, ponieważ mają one zwykle inne krążenie niż reszta ciała. Jeżeli dzidziuś ma bardzo zimne rączki - włóżmy mu cienkie rękawiczki, ale nie dokładajmy kolejnego kocyka czy kolejnej warstwy ubranka.

Więcej dziecięcych ubranek znajdziecie w sklepie Avanti .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.