Kolekcja #Sexedpl Anji Rubik we współpracy z Local Heroes: miłość i tolerancja są w modzie

Kasia Żechowicz
20.09.2018 13:10
Anja Rubik #Sexedpl x Local Heroes

Anja Rubik #Sexedpl x Local Heroes (Mat. prasowe / Kolaż Avanti24)

Ruszyła sprzedaż kolekcji stworzonej przez fundację Anji Rubik #Sexedpl we współpracy ze "streetwearową" marką Local Heroes. Bluzy i T-shirty z hasłami nawiązującymi do miłości, tolerancji i samoakceptacji można kupić na platformie Showroom.

Anja Rubik, Local Heroes i Showroom łączą siły

Wraz z premierą książki  „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” do sprzedaży wchodzi specjalna mini kolekcja ubrań. Modelka przygotowała ją we współpracy z marką Local Heroes, która znana jest z miejskiego i młodzieżowego stylu. W kolekcji znalazło się pięć produktów: trzy T-shirty i dwie bluzy. Na wszystkich znalazły się hasła mające na celu promocję rozmów o seksie, miłości, tolerancji i samoakceptacji.

Anja Rubik #Sexedpl x Local HeroesAnja Rubik #Sexedpl x Local Heroes Mat. prasowe

Dorastałam w Polsce, w kraju, w którym seks był i jest tematem tabu.Cały świat mówi o konieczności i potędze edukacji, ale rzadko rozmawiamy o edukacji seksualnej.   

- mówi Anja Rubik, której fundacja Sexedpl zajmuje się tym tematem już od dobrych kilku miesięcy. Na ubraniach, których sprzedaż prowadzi platforma Showroom, pojawiają się hasła: "Love has no gender", "Let's talk about love" czy lista orientacji (heterosexual, lesbian, gay, bisexual...) zakończona wyrazem "love".

Kolekcja w służbie edukacji seksualnej

Misją #Sexedpl jest działanie na rzecz poszerzania wiedzy Polek i Polaków na temat świadomej aktywności seksualnej. Działania te mają być nowoczesne, dynamiczne i dostępne, stąd liczne warsztaty, konkursy, wykłady, książka, a teraz również kolekcja ubrań.

Kolekcja #Sexedpl x Local HeroesKolekcja #Sexedpl x Local Heroes Mat. prasowe

Każdy z nas zasługuje na rzetelną, pozbawioną stereotypów edukację seksualną. Strach przed rozmową na TEN temat oraz wprowadzanie błędnych treści na zajęciach szkolnych ma konsekwencje w dojrzałym życiu

- mówi Anja Rubik, która chce również integrować Polaków, aby zmniejszyć falę hejtu, homofobii oraz braku tolerancji w społeczeństwie. Modelka zachęca do przyłączenia się do jej ruchu #sexedpl.    

Całkowity dochód ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazany na konto fundacji. Za bluzę #Sexedpl x Local Heroes trzeba zapłacić od 149 do 159 złotych, a za T-shirt od 89 do 109 złotych.

Punk i moda. Kto wprowadził niepokorny ubiór na salony?

Więcej o: