Dr. Woo x Converse - kolejna współpraca słynnego tatuażysty z marką

Adrianna Olejnik
31.08.2018 11:33
Converse x Dr.Woo

Converse x Dr.Woo (Fot. materiały prasowe)

Dr. Woo, słynny tatuażysta gwiazd, po raz drugi stworzył kolekcję we współpracy z marką Converse. Tym razem pod lupę wzięto znowu model Chuck 70, a sednem kolekcji jest pojęcie ewolucji. But ma opowiadać historię poprzez swoją ciągłą zmianę. Jak tego dokonano? Metoda jest prosta, lecz zaskakująca!

Dr. Woo, z którego usług korzystają Miley Cyrus, Cara Delevingne czy Drake po raz kolejny podjął się współpracy z marką obuwniczą Converse. Efektem jego pierwszych działań kreatorskich były trampki "wytatuowane" we wzory, a tym razem idea  współpracy to hasło "ewolucja". Co oznacza to w praktyce? Artysta postawił na dosłowną interpretację swojej wizji – takiej, która ciągle ewoluuje i nie ulega stagnacji. Chuck 70 został zaprojektowany tak, aby czerpać z charakteru i doświadczeń noszącego, a nie odwrotnie. W przeciwieństwie do współcześnie przyjętych standardów, Woo dostrzega piękno buta w śladach jego zużycia. 

Converse x Dr. WooConverse x Dr. Woo Fot. materiały partnerów

Jako narzędzie do opowiadania historii Dr. Woo ponownie wykorzystuje płótno modelu
Chuck 70. Inspirowana kolorystyką i stylistyką starych samochodów terenowych kolekcja łączy trwałość i użyteczność. Dodatkową warstwę zewnętrznego płótna, która jest na cholewce, można dowolnie rozrywać, ciąć lub nosić tak, aby odsłaniać znajdujący się pod nią nadruk. Każdy but to osobna historia, którą noszący może dowolnie zmieniać i ulepszać. 

Converse x Dr.WooConverse x Dr.Woo Fot. materiały prasowe

Buty są zwieńczeniem wszystkiego, co kocham: styl vintage, oraz noszenie własnych ubrań, które się zmieniają i ewoluują, podobnie jak Chuck, który może na długo pozostać w twoim życiu – mówi Dr. Woo

Kolekcja Converse x Dr. Woo to czarna oraz biała wersja wysokiego Chuck 70, z
przebijającymi detalami inspirowanymi kolorami złotych zachodów słońca i zielonego
absyntu. Każdy z nich zawiera trzy zestawy sznurowadeł i przezroczystą podeszwę z charakterystycznym motywem „oka Woo”. Buty będą dostępne od 6 września w salonach firmowych marki

Converse x Dr. WooConverse x Dr. Woo Fot. materiały prasowe

Punk i moda. Kto wprowadził niepokorny ubiór na salony?

Więcej o: