Odkryte buty do rajstop - czy to się może udać?

Stara zasada głosi: do okrytych butów nie nosimy rajstop. W tym sezonie projektanci pokazują jednak zupełnie co innego. Trend noszenia rajstop do sandałów na obcasie zawładnął już modą uliczną. Czy faktycznie wygląda to tak źle jak mogłoby się wydawać?

Przyzwyczajone jesteśmy do zasady, że do odkrytego obuwia nie zakłada się rajstop . To dlatego najnowszy trend jest tak bardzo kontrowersyjny. Wielu projektantów postanowiło przełamać złotą zasadę, proponując nieco dziwne na pierwszy rzut oka połączenie. Musimy przyznać, że początkowo podchodziłyśmy do niego sceptycznie, ale po lepszym przyjrzeniu się propozycjom z wybiegów, jesteśmy gotowe go wypróbować!

Rajstopy do odkrytych butówRajstopy do odkrytych butów Źródło: popsugar Altuzarra SS2017 / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów Źródło: www.popsugar.com Altuzarra SS2017 Autor: Alessandro Lucioni / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Noszenie rajstop do odkrytego obuwia nie można uznać za wypadek przy pracy. Inaczej taki wypadek musiałby przydarzyć się zbyt wielu projektantom jednocześnie. Krytykowane przez modowych ekspertów połączenie pojawiło się bowiem u Altuzarra, Balenciagi, Celine i innych marek, a do tego szybko podchwyciła je "ulica".  Francuski designer Joseph Altuzarra zaproponował czarne rajstopy z delikatnym wzorem do czerwonych sandałów na obcasie i klasycznego zestawu sukienka plus marynarka . Kolor przewodni - czerwień - sprawia, że całość jest niezwykle spójna i przemyślana. Należy jednak zwrócić uwagę na ważny aspekt - rajstopy zakładane do odkrytego z przodu obuwia nie mają szwu na palcach! Dzięki temu stylizacja pozostaje elegancka i bardzo kobieca.

Rajstopy do odkrytych butówRajstopy do odkrytych butów Źródło: Vogue.com Balenciaga SS2017 Autor: Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów Źródło: Vogue.com Balenciaga SS2017 Autor: Monica Feudi / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Odkryte buty do rajstop proponuje założyć również Balenciaga. Ekskluzywna marka z historią sięgającą lat 50. w tym roku zdecydowanie zaszalała. Kolorowe, futurystyczne projekty, w których głównym elementem są nieprzezierne rajstopy jednych zachwyciły, a u drugich wzbudziły mieszane uczucia. Czyżbyśmy wracali do czasów, kiedy nosiłyśmy getry z lajkry w wersji fluo? Lata 80. są teraz wyjątkowo na topie, a więc jest to jak najbardziej prawdopodobne. Moda często płata nam figle i dopiero po latach, gdy dany trend wraca po raz drugi, tak naprawdę zaczynamy go doceniać. W tym wypadku kolorowe rajstopy łączymy z krótką, zwiewną sukienką i puchową kamizelką . Nie mogło zabraknąć również odkrytego obuwia - białe sandały to dobry dodatek dla tak barwnego zestawu.

 

Rajstopy do odkrytych butówRajstopy do odkrytych butów Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Do nowego trendu szybko przekonała się Jessica Mercedes. Na swoim blogu zachęcała fanki, by nieco odważniej i bez uprzedzeń podchodziły to pewnych połączeń. Przekonywała również, że rajstopy z odkrytymi butami noszą już wszystkie najważniejsze redaktorki zagranicznych magazynów. Blogerka wykorzystała trend w wieczorowej stylizacji z "małą czarną". Dobrała do niej kabaretki i wiązane sandały na obcasie . Co o tym sądzicie?

Więcej inspirujących ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.