Powrót lat 80. - kicz party w dobrym guście

Metaliczny połysk, krzykliwe kolory, przeskalowane ramiona i długość mini - projektanci w swoich kolekcjach czerpali pełnymi garściami z disco epoki lat 80. Czy kicz ponownie zagości na salonach? Tak, ale tylko w najlepszej formie.

Lata 80. z perspektywy czasu podzieliły fanów mody na tych, którzy wspominają je z rozrzewnieniem, a tych, którzy najchętniej wymazaliby je z kart historii. Jedno musimy przyznać trendom lat 80. - ciężko przejść obok nich bez emocji. Krzykliwy styl wrócił w wiosennych kolekcjach znanych domów mody, co na pewno będzie rzutowało na wygląd modnej ulicy w następnych sezonach. Czy kicz znowu wróci do łask? Sprawdźmy to!

Disco queen

zdj. Saint Laurent ss 2017, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24zdj. Saint Laurent ss 2017, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24 zdj. Saint Laurent ss 2017, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24 zdj. Saint Laurent ss 2017, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24

Alexis z legendarnego serialu "Dynastia" zapewne byłaby zachwycona najnowszą kolekcją Saint Laurent - wielkie kokardy, bufiaste rękawy, seksowne spódnice i połyskujące materiały. Trzeba przyznać, że paryski dom mody bez rozdrabniania zainspirował się trendami lat 80. Większość stylizacja dedykowana jest specjalnym okazjom - koktajlowe sukienki i zestawy mini lub legginsy i fantazyjne bluzki genialnie sprawdzą się na wiele specjalnych okazji. Do tego mocny makijaż, podkreślona talia i szpilki z ostro zakończonym noskiem. W naszej wersji znalazła się sukienka Topshop , która idealnie oddaje styl tamtych lat. Do tego koniecznie dodajemy kolorową biżuterię.

Color power

zdj. Balenciaga, Saint Laurent, vogue.com / mat/ part. / kolaż Avanti24zdj. Balenciaga, Saint Laurent, vogue.com / mat/ part. / kolaż Avanti24 zdj. Balenciaga, Saint Laurent, vogue.com / mat/ part. / kolaż Avanti24 zdj. Balenciaga, Saint Laurent, vogue.com / mat/ part. / kolaż Avanti24

Krzykliwe kolory w dużej mierze stanowią o sukcesie i wyjątkowości trendów lat 80. Są to przede wszystkim bardzo żywe, rzucające się w oczy odcienie fioletu , różu, zieleni i niebieskiego. Łączymy je do woli nie zastanawiając się, czy to oby nie za dużo. "Przesada" nie istnieje w słowniku stylu lat 80. Do tego trzeba dodać mocno oversizowe żakiety o prostym fasonie, które w zamierzony sposób zaburzają proporcje sylwetki - najlepsze przykłady tego trendu znajdziecie w najnowszej kolekcji Balenciaga . Z dodatków poza kolorową biżuterią na pewno przyda się zaopatrzyć w broszki - te na pewno będą na wagę złota w nadchodzącym sezonie.

Połysk na pierwszy plan

zdj. Kenzo, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24zdj. Kenzo, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24 zdj. Kenzo, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24 zdj. Kenzo, vogue.com / mat. part. / kolaż Avanti24

W tym oraz nadchodzącym sezonie będzie to najlepszy sposób na wyróżnienie, także w codziennych stylizacjach. Wybieramy zarówno satynowe ubrania, jak również, pozostając w karnawałowym klimacie , brokatowe elementy, których nie boimy się łączyć ze skórą na wysoki połysk. Przeskalowane rękawy to jeden z mocniejszych trendów, który niebawem podbije stylową ulicę - warto połączyć go z błyskiem, jak np. na pokazie Kenzo .

Najnowsze trendy, znane marki i pomysły na świąteczne prezenty znajdziecie na Szafencja.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.