Tiulowe spódnice - hot or not?

Tiulowa spódnica wielokrotnie przeżywała czasy wzlotów i upadków. Gdzie na modowej skali znajduje się w tym sezonie? Czy warto wyciągać ją z szafy, lepiej zainwestować w nową, a może...zapomnieć o niej do odwołania? Dowiecie się z lektury.

Dla jednych jest synonimem kiczu i stylu barbie girl, dla innych - elementem garderoby, który ma w sobie więcej potencjału niż nie jeden klasyk . Mimo wszystko tiulowa spódnica wyrobiła sobie mocną pozycję w świecie modny, gdyż jak nie patrzeć - ciągle do niej wracamy. W jakiej formie przywitamy ją w nadchodzącym sezonie i jak wypadnie najlepiej? Czytajcie do samego końca.

Czy warto kupić?

Zdecydowanie tak! Tiulowe spódnice owszem, co jakiś czas przeżywają okresy zapomnienia, jednak gdy ów minie - za każdym razem żałujemy, że się ich pozbyłyśmy. Stąd pierwszy argument za ich kupnem - są ponadczasowe. Ten sam model, który świecił triumfy 2 lata temu sprawdzi się również w nadchodzącym sezonie. Dlatego warto zainwestować w klasyki - spódnice czarne , szare i pudrowe to pewniaki. Co do długości - najlepiej kupić spódnicę przed kolana, mini była dobrą opcją na przełomie gimnazjum i liceum, natomiast tiulowe spódnice do połowy łydki wyglądają zjawiskowo.

Z czym nosić?

whowhatwear.co.uk, lulus.com, instagram.com/jennyyoonycwhowhatwear.co.uk, lulus.com, instagram.com/jennyyoonyc whowhatwear.co.uk, lulus.com, instagram.com/jennyyoonyc whowhatwear.co.uk, lulus.com, instagram.com/jennyyoonyc

Za sprawą tiulowej spódnicy najprościej ujmując - możesz stworzyć 2 skrajne looki - romantyczny lub z rockowym pazurem. Do tego drugiego wystarczy założyć luźny t-shirt i skórzaną ramoneskę . Chiara Ferragni postawiła na długi model spódnicy i "niedbały" kok. Z kolei do romantycznej stylizacji możesz założyć dopasowaną bluzkę, bieliźniany top lub crop top - ważne, aby góra była dopasowana. Dopełnieniem stylizacji będą szpilki i makijaż wieczorowy. Co do biżuterii - tiulowa spódnica jest na tyle efektowna, że lepiej nie przesadzać z dodatkami.

Make Life Easier...

makelifeeasier.plmakelifeeasier.pl makelifeeasier.pl makelifeeasier.pl

...czyli jak robi to Kasia Tusk . Ta dziewczyna genialnie potrafi wykorzystać potencjał tiulowej spódnicy, o czym świadczy chociażby fakt, że niejednokrotnie jej stylizacje z tiulowymi spódnicami zostały docenione przez zagraniczne media. Kasia również inspiruje się innymi, ale jeśli to już robi - sięga po stylizacje prawdziwych ikon. Do looku a'la Carrie Bradshaw wybrała pudrową spódnicę i biały, dopasowany crop top, co dało zachwycający efekt glamour chic . Z kolei w innych opcjach nosi tiulowe spódnice do swetrów, ale zawsze zakłada do takiego zestawu szpilki.

Więcej o najnowszych trendach , markach i stylu gwiazd przeczytacie na Szafencji.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.