Moda czy smutna konieczność? - maski antysmogowe na co dzień

Julita Buczek
23.02.2017 11:00
źródło. ecouterre, kolaż Avanti24

źródło. ecouterre, kolaż Avanti24 (źródło. ecouterre, kolaż Avanti24)

Kto z nas przypuszczałby jeszcze parę lat temu, że będziemy zmuszeni nosić maski antysmogowe? Chyba nie znalazłabym osoby, która odpowiedziałaby twierdząco. Dzisiaj jednak staje się to powoli naszym smutnym obowiązkiem. Ale nasza maska wcale nie musi wyglądać smutno. W dzisiejszym artykule pokażę wam naprawdę świetne modele.

W Japonii noszenie maski antysmogowej na co dzień nikogo nie dziwi. W Europie i w Polsce coraz częściej możemy spotkać na ulicy osoby z maskami na twarzy. Nie powinniśmy traktować tego jako modę, ale po prostu obowiązek. Jeśli szanujemy swoje zdrowie, powinniśmy zastanowić się nad zakupem tego małego gadżetu. Maska zmieści się w każdej damskiej torebce i wcale nie jest ciężka, dzięki czemu możesz mieć ją zawsze przy sobie.

Projektanci również zauważyli rosnący problem pogorszenia się jakości powietrza - na  pokazach modelki coraz częściej występują w przeciwpyłowych maskach. Prezentują je jako element modny, ale jednocześnie chroniącu przed szkodliwymi substancjami. Taka pozytywna edukacja społeczna jest bardzo wskazana. Dzięki niej może niektóre z nas chętniej sięgną po tego rodzaju element?

źródło. characterdesigninspiration, fot. autor nieznany, kolaż Avanti24źródło. characterdesigninspiration, fot. autor nieznany, kolaż Avanti24 źródło. characterdesigninspiration, fot. autor nieznany, kolaż Avanti24 źródło. characterdesigninspiration, fot. autor nieznany, kolaż Avanti24

Wełniany płaszcz i długa sukienka

Maski antysmogowe wcale nie muszą być czarne i smutne. Zawsze możesz wybrać tę w modnym kolorze. Niebieski połączony z czerwienią i czernią będzie świetnie kontrastować w codziennych stylizacjach. Stonowana reszta stroju pozwala na wybranie maski w bardziej nasyconym kolorze. Botki na obcasie i pojemny worek sprawdzą się, kiedy wybierasz się do pracy.

fot. materiały partnera, kolaż Avanti24fot. materiały partnera, kolaż Avanti24 fot. materiały partnera, kolaż Avanti24 fot. materiały partnera, kolaż Avanti24

Biała koszula i cygaretki

Japońska moda zdecydowanie różni się od europejskiej, jeśli jednak lubisz kontrasty, powinnaś wybrać maskę w wyraźny print. Dodaj plecak w panterkę , a na pewno twoja stylizacja zyska modny detal. Oversizowy kożuch i płaskie botki za kostkę będą idealnymi elementami, jeśli dodasz je do białej koszuli i granatowych cygaretek.

fot. materiały partnera, kolaż Avanti24fot. materiały partnera, kolaż Avanti24 fot. materiały partnera, kolaż Avanti24 fot. materiały partnera, kolaż Avanti24

Jeszcze więcej modnych elementów garderoby znajdziesz w sklepie  AVANTI24

Więcej o: