Puszące się włosy pod czapką? Mamy na to sposób! Ten produkt kosztuje a ujarzmi naelektryzowane kosmyki!

Joanna Szczurek
20.01.2021 16:26
puszące się włosy

puszące się włosy (fot. Imaxtree)

Zima w pełni, a wiele kobiet, jak co roku, dotyka ten sam problem. Puszące się włosy pod czapką! Kiedy ostatnio i ja doświadczyłam tej nieprzyjemności, postanowiłam pretestować sposoby, które pozwolą cieszyć się piękną fryzurą noszenia czapki podczas mrozów. Zobacz, jakich produktów użyć na elektryzujące i puszące się włosy i wybierz coś dla siebie.

Puszące się włosy: kosmetyki, które ujarzmią kosmyki

kosmetyki na puszące się włosykosmetyki na puszące się włosy fot. Doz/ Imaxtree

Pierwszym kosmetykiem, który skutecznie ujarzmi naelektryzowane kosmyki, jest olejek do włosów. Najlepiej sprawdzą się olejki do włosów z sylikonami w składzie. Dlaczego? Bo chociaż wiele z nas uważa, że sylikony w składzie kosmetyków obciążają włosy i je niszczą, to w przypadku olejku sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim olejki stosujemy wyłącznie na końcówki włosów. Sylikony zabezpieczą przed rozdwajaniem, a także przed szkodliwym działaniem mrozu. Z tą sylikonową powłoczką końcówki będą odporne na zniszczenia. Olejek do włosów z sylikonami "dociąży" puszące się włosy, dzięki czemu nawet po ściągnięciu czapki będą one wyglądać efektownie. Puszące się włosy warto też kilka razy w ciągu dnia odżywić olejkiem ze składnikami odżywczymi w składzie i bez sylikonów. Wszystko jednak zależy od naszego rodzaju włosów i od tego, czy po takiej ilości olejku nie będą wyglądać na przetłuszczone i nieświeże. Ten trik polecam w szczególności osobom o włosach kręconych, wysokoporowatych i bardzo suchych. Taki olejek warto mieć ze sobą w torebce, aby po ściągnięciu czapki móc poprawić fryzurę i opanować puszące się włosy

Puszące się włosy: odżywka

 

Kolejnym świetnym produktem na puszące się włosy jest odżywka. Powyżej znajdziesz produkty zarówno bez spłukiwania, jak i te których używamy podczas mycia i spłukujemy po kilku minutach. To, jakiego kosmetyku użyjesz zależy od rodzaju włosa. Tutaj również bardziej obciążające odżywki bez spłukiwania polecamy do włosów suchych i wysokoporowatych. Puszące się włosy możesz też ujarzmić dzięki stosowaniu masek silnie regenerujących. 

Puszące się włosy: kosmetyki znanych marek

puszące się włosy kosmetykipuszące się włosy kosmetyki fot. Creamy, Estel

Na puszące się włosy idealny będzie też olej moringa, który ma cudowne właściwości. Nawilża, opóźnia procesy starzenia się włosów, poprawia elastyczność włosa, regeneruje i wzmacnia blask włosów. Ten marki Creamy jest organiczny i ma świetną jakość! Możemy stosować na mokre, ale również na suche włosy. Sprawdzi się do olejowania i jako olejek na końcówki. Pozostawić na 1-3 godziny i umyć włosy. Można też niewielką ilość nałożyć na suche włosy i zostawić. Na puszące się włosy świetnie sprawdzi się też linia marki Estel o nazwie Otium Aqua. Te kosmetyki zostały stworzone z myślą o problemach, z jakimi nasze włosy borykają się w zimie! Oprócz kosmetyków do pielęgnacji, które są bogate w mikroelementy zapewniające gładkość włosów, znajdziecie w niej również kosmetyki do stylizacji! Te produkty świetnie utrwalą fryzurę, aby włosy wyglądały pięknie nawet po zdjęciu czapki.