Widoczne naczynka na twarzy to twój problem? Zobacz, jak się ich pozbyć

Ola Falkowska
10.07.2019 16:50
Skóra naczynkowa

Skóra naczynkowa (fot. www.shutterstock.com)

Widoczne naczynka na nosie i policzkach, rumień oraz nadwrażliwość - cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania. Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja takiej skóry? Wybrałyśmy najlepsze kremy, które poradzą sobie z problemem widocznych naczynek na twarzy. Sprawdź nasze typy!

Cera naczynkowa - jak rozpoznać?

Cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa i kapryśna. To cienka skóra, która charakteryzuje się dużą wrażliwością np. na zmieniające się czynniki atmosferyczne czy nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Mało elastyczne naczynia krwionośne powodują pojawianie się rumieniu na twarzy lub czerwone plamki w okolicy policzków oraz nosa. Na wrażliwą skórę mają wpływ m.in. alkohol, ostre potrawy, nadmierny wysiłek czy nagłe zmiany warunków atmosferycznych. Często rozszerzonym naczynkom towarzyszą również zmiany trądzikowe. 

Widoczne naczynkaWidoczne naczynka fot. www.shutterstock.com

Pielęgnacja cery naczynkowej

Prawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej ma na celu wzmocnienie naczynek i łagodzenie powstałych już zmian. W codziennej pielęgnacji używaj delikatnych środków myjących przeznaczonych do wrażliwego typu cery. Raz w tygodniu nałóż na twarz maseczkę nawilżającą, które ma za zadanie ukoić podrażnioną cerę. Pamiętaj o peelingach! Cera naczynkowa nie lubi ziarnistych peelingów, dlatego chcąc złuszczyć martwy naskórek, wybierz te enzymatyczne. Usuną zrogowaciały naskórek bez ryzyka podrażnień. W trosce o skórę należy unikać m.in. przemywania twarzy gorącą wodą, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV czy stresu. Zrezygnuj z gorących kąpieli oraz sauny. Skóra naczynkowa wymaga ostrożności, dlatego nie możesz zapominać o zabezpieczeniu jej np. filtrem przeciwsłonecznym - nawet w pochmurne dni. Istotny jest również sposób odżywiania - unikaj ostrych przypraw, mocnej kawy i alkoholu, dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. 

Kosmetyki na naczynka

PielęgnacjaPielęgnacja Fot. www.shutterstock.com

Najlepszy krem do cery naczynkowej to ten, który zawiera m.in. witaminę A, E czy C. Ekstrakty z kasztanowca, miłorzębu japońskiego i arniki górskiej działają przeciwzapalnie, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i poprawiają ukrwienie skóry. Olej ze słodkich migdałów łagodzi podrażnienia i pieczenie naskórka. Dobrze, gdy krem posiada filtry UV - ten typ cery potrzebuje ochrony przed promieniami słonecznymi niemalże przez cały rok. Rozszerzone naczynka ukryjesz przy użyciu fluidu lub pudru, gdy zmiany są bardziej widoczne - wybierz korektor z zielonym pigmentem, który maskuje wszelkie zaczerwienienia. Zobacz nasze propozycje!

Więcej o: