Jak dbać o skórę latem? Niezbędne kosmetyki do twarzy na okres wakacyjny

Paulina Bukarewicz
11.06.2019 11:50
pielęgnacja cery

pielęgnacja cery (www.shutterstock.com)

Lato to czas kiedy szczególnie powinnyśmy dbać o skórę. Gorące, letnie słońce podrażnia cerę i może ją przesuszać. Należy zatem pamiętać o jej nawilżaniu i nawadnianiu odpowiednimi kosmetykami. Podpowiemy, jak to zrobić i jakich preparatów użyć, aby przyniosło to jak najlepszy rezultat.

Kosmetyki do twarzy na lato 

Latem twoja cera narażona jest na przesuszenie i silne promienie UV, dlatego należy szczególnie o nią dbać. Niebezpieczna jest również wysoka temperatura. W gorące dni nasz organizm traci ok.1,5 litra wody, a jeśli panują prawdziwe upały - nawet kilka litrów dziennie! Dlatego, oprócz nawilżania cery odpowiednimi kosmetykami, powinniśmy pamiętać o tym, by uzupełniać płyny i dużo pić. W okresie letnim zrezygnuj też z mocnego makijażu, który będzie dodatkowym obciążeniem cery. Pozostaw skórę w jak najbardziej naturalnym stanie, a jeśli już musisz się umalować, zastosuj lekki krem BB. 

Kosmetyki do twarzy: oczyszczanie 

Oczyszczanie twarzy jest podstawową czynnością przy dbaniu o ceręOczyszczanie twarzy jest podstawową czynnością przy dbaniu o cerę www.shutterstock.com

Dokładne oczyszczanie cery to podstawa letniej pielęgnacji. W tym okresie gruczoły znajdujące się w skórze silniej pracują, czego efektem jest błyszczenie się skóry, a powstająca przez to tłusta warstwa przyciąga zanieczyszczenia. Może to powodować nasilanie się trądziku, zapychanie porów czy powstawanie zaskórników. Do oczyszczania skóry najlepszy będzie delikatny peeling, ale pamiętaj, żeby nie wcierać go zbyt mocno, ponieważ może to powodować zaczerwienienia. Kosmetyki do twarzy, które przydadzą się również do oczyszczania to: mleczko do demakijażu, żel do mycia twarzy i tonik. W naszym zestawieniu znajdziesz nawilżająco- odżywcze peelingi, które oczyszczą i zregenerują twoją skórę oraz sprawią, że będzie wyglądać promiennie. Peelingi sprawdzą się do każdego typu skóry - są odpowiednie nawet do tej wrażliwej. 

Żel do mycia twarzy jest równie ważny w pielęgnacji skóry jak peeling. Latem możesz zmienić go na piankę, która ma delikatniejszą formułę i nie obciąża tak bardzo cery. Wybrałyśmy delikatne kosmetyki, które oczyszczą skórę z resztek makijażu i pozostawią ją świeżą przez długi czas. 

Kosmetyki do twarzy: tonizacja 

Bardzo ważny w codziennej pielęgnacji cery jest także tonik. Odkąd popularność zdobył płyn micelarny, wiele kobiet uważa, że tonik jest już niepotrzebny. Takie myślenie to błąd! Tonik ma przede wszystkim prozdrowotny wpływ na twoją skórę. Warto jednak nadmienić, że nie służy on do oczyszczania twarzy. Jego podstawową funkcją jest tonizacja, czyli przywracanie prawidłowego pH. Skóra ma odczyn kwaśny i jej naturalne pH wynosi od 3,5 do 5,5. Przy wyższym pH łatwiej dochodzi do zakażeń bakteryjnych, gdyż skóra jest wtedy mniej odporna na szkodliwe czynniki (wiatr, słońce zanieczyszczone powietrze). Dlatego stosownie toniku jest tak istotne w pielęgnacji cery, szczególnie latem. Dodatkowo tonik odświeży skórę i zbierze resztki makijażu i sebum, których nie udało się zmyć za pomocą żelu czy mydła. Kosmetyki do twarzy, takie jak tonik czy peeling są niezbędne w pielęgnacji cery latem. 

Kosmetyki do twarzy: nawilżenie 

Nawilżenie skóry jest niezbędnym elementem pielęgnacjiNawilżenie skóry jest niezbędnym elementem pielęgnacji www.shutterstock.com

Lato to czas prawdziwego testu dla kremów nawilżających, ponieważ nie wszystkie z nich sprawdzą się w okresie zwiększonych temperatur. Możecie to poznać po uczuciu ciężkości na skórze, ważącym się podkładzie czy zwiększonym błyszczeniu się cery. Latem wybieraj kremy o lekkiej konsystencji - świetnie sprawdzą się tutaj kosmetyki w żelu, które szybciej się wchłaniają. Jeśli z natury masz tłustą cerę, która ma skłonności do częstego błyszczenia się, postaw na kremy nawilżające zawierające dodatkowo składniki matujące. Kosmetyki nawilżające do twarzy należy wybierać ze starannością, aby skóra była odżywiona, lecz by nie błyszczała się przez cały dzień. Wybrałyśmy lekkie kemy nawilżające, które idealnie sprawdzą się latem w okresie wysokich temperatur. 

Więcej o: