Nieskazitelna skóra wokół oczu? Stosuj krem nawilżający pod oczy!

AS
10.06.2019 10:30
Krem pod oczy

Krem pod oczy (fot. www.shutterstock.com)

Cienka i bardzo wymagająca - czyli skóra pod oczami. Dowiedz się, jak ją pielęgnować i kiedy trzeba sięgnąć po krem nawilżający pod oczy.

Krem nawilżający pod oczy - czemu jest nam potrzebny?

Skóra pod oczami jest po prostu trudna w pielęgnacji. Jest nie tylko bardzo cienka... Ba, jest znacznie cieńsza niż chociażby skóra na policzkach! Dodatkowo ma mniej gruczołów łojowych. Z jednej strony to dobrze, bo chyba nikt nie słyszał o pryszczach pod oczami, ale z drugiej bardzo łatwo ją przesuszyć. A sucha i cienka skóra pod oczami to spore wyzwania pielęgnacyjne, wspominając choćby o pojawiających się wcześnie zmarszczkach czy znienawidzonych cieniach pod oczami. Z tego powodu krem nawilżający pod oczy jest nam potrzebny.

Stała ekspozycja na czynniki zewnętrzne, np. promieniowanie słoneczne, dym papierosowy czy smog oraz błędy pielęgnacyjne dodatkowo znacznie przyśpieszają proces starzenia się skóry. Nic dziwnego, że pielęgnacja skóry pod oczami bywa wyzwaniem dla wielu kobiet.

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na kompleksową pielęgnację wymagającej skóry pod oczami jest jej nawilżanie, które, co ważniejsze, sprawdza się niezależnie od wieku.

Krem pod oczyKrem pod oczy fot. www.shutterstock.com

Krem pod oczy - kiedy zacząć stosować?

Im wcześniej zaczniesz troszczyć się o skórę pod oczami, tym dłużej będziesz zachwycać jej dobrą kondycją. Z tego względu po krem nawilżający pod oczy mogą sięgać nawet 20-letnie dziewczyny! Codzienna aplikacja kremu pod oczy będzie świetnym treningiem systematyczności, na którym skóra tylko skorzysta. W przypadku wymagającej skóry pod oczami braki w nawilżeniu nie tylko powodują, że proces starzenia się przyśpiesza, ale dodatkowo odwodniona skóra pod oczami wygląda po prostu kiepsko. Jest pozbawiona energii, szara, co trudno ukryć nawet pod mejkapem.

Już kilkukrotna aplikacja kremu znacznie poprawia stan skóry, zaś regularność w w przypadku skóry pod oczami naprawdę popłaca. Przekonasz się w przyszłości, kiedy mimo upływu czasu będziesz mogła pochwalić się młodzieńczą oprawą oczu.

Krem nawilżający pod oczy dla dojrzałych kobiet

Pod oczami, zwłaszcza w dojrzałym wieku, można dostrzec nie tylko mijające lata. Każda źle przespana noc, niechęć do kosmetyków nawilżających, nadmierna ekspozycja na słońce – tak, te wszystkie grzeszki przeciwko młodemu wyglądowi skóry są doskonale widoczne. Nie musisz jednak płakać rzewnymi łzami w trakcie swojego pielęgnacyjnego rachunku sumienia, bowiem nawet w dojrzałym wieku skóra pod oczami może wyglądać pięknie. Wystarczy, że będziesz każdego dnia wklepywać nawilżający krem pod oczy wzbogacony o składniki o intensywnym działaniu przeciwzmarszczkowym. Jeśli dodatkowo borykasz się z małą elastyczną i pozbawioną wigoru skórą, koniecznie postaw na kosmetyki pod oczy zawierające kawior.

Krem nawilżający pod oczy to kosmetyk, na którym zawsze można polegać. Tym bardziej, że nie ma mowy o młodym wyglądzie, kiedy skóra pod oczami jest przesuszona.

Więcej o: