Kosmetyki z kwasem hialuronowym - nie tylko dla cery suchej. Najlepsze propozycje w dobrej cenie

Myślisz, że kosmetyki z kwasem hialuronowym można stosować jedynie w pielęgnacji cery suchej? Nieprawda! Twoja skóra również wykorzysta pielęgnacyjną moc kwasu hialuronowego, zwłaszcza jeśli jest mieszana lub bardzo wrażliwa.

Jak działa kwas hialuronowy w kosmetykach?

Kwas hialuronowy jest jedną z ważniejszych substancji dla skóry. Jego zadaniem jest zapewnianie prawidłowego poziomu nawodnienia skóry właściwej, w której zlokalizowane jest składające się z kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego „rusztowanie” fascynującej konstrukcji, jaką jest skóra. Jest to możliwe dzięki znakomitym właściwościom higroskopijnym – kwas hialuronowy fenomenalnie wiąże ze sobą cząsteczki wody. Potrafi przyciągnąć nawet 250 cząsteczek, więc nic dziwnego, że zdobył szerokie uznanie jako składnik kosmetyków nawilżających. Kwas hialuronowy nie tylko uzupełnia niedostatki nawilżenia, ale również stymuluje odnowę skóry. W połączeniu z innymi nawilżającymi składnikami takimi jak olej z nasion sezamu lub oliwa z oliwek dodatkowo zapewnia ochronę przed ponownym odwodnieniem naskórka. Jest to o tyle ważne, że jednym z powodów wczesnego pojawiania się zmarszczek jest nieskuteczne nawilżanie skóry.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym do cery wrażliwej

Kosmetyki z kwasem hialuronowymKosmetyki z kwasem hialuronowym Shutterstock

Przesuszona, ściągnięta skóra potrafi być nadwrażliwa. Zaproponuj jej intensywny zabieg pielęgnacyjny – głębokie nawilżenie wraz z ukojeniem podrażnień. W tym celu możesz sięgać po swoje codzienne serum z kwasem hialuronowym. Kosmetyczny odpowiednik występującego w ludzkiej skórze kwasu hialuronowego jest hipoalergiczny i przyjazny dla skóry. Jeśli nieustannie borykasz się z podrażnieniami lub twoja skóra jest boleśnie wysuszona (np. po długim locie) nie zwlekaj, tylko jak najszybciej nałóż na skórę kilka kropli serum z kwasem hialuronowym. Bardzo szybko zauważysz różnicę w kondycji skóry.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym - dla kogo?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym polubi nie tylko skóra sucha czy wrażliwa. Po krem czy maskę zawierająca ten nawilżający składnik powinny sięgać także dziewczyny ze skórą mieszaną.

Stosunkowo niedawno dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że to błąd, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z nadaktywności gruczołów łojowych, co… z wysuszenia naskórka. Najlepszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie. W tym celu najlepiej sprawdzi się krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia pożądaną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie przesuszonym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy jest zupełnie niekomogodenny - nie powoduje powstawania zaskórników. Stosowanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest podnoszenie skuteczności innych kosmetyków. Tylko optymalnie nawilżona skóra stuprocentowo wykorzystuje potencjał składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z nadprodukcją sebum.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym szturmem zdobyły serca i kosmetyczki kobiet na całym świecie. Daj im szansę, nawet gdy nie masz skóry suchej. Siła kwasu hialuronowego po prostu cię oczaruje.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.