Marzysz o zdrowej skórze? Wybierz krem z kwasem hialuronowym!

Kwas hialuronowy zdążył namieszać w pielęgnacji niejednej kobiety. Potrzebujesz tak intensywnej rewitalizacji, by skóra wyglądała na promieniująca młodością? W takim razie krem z kwasem hialuronowym to must-have w twojej kosmetyczce.

Krem z kwasem hialuronowym - czym się charakteryzuje?

Kwas hialuronowy wchodzi w skład ludzkiej skóry. Jego zadanie to zapewnianie właściwego poziomu nawilżenia skóry właściwej, w której ulokowane jest składające się z kolagenu, elastyny i właśnie kwasu hialuronowego „rusztowanie” fascynującej konstrukcji, jaką jest skóra. Jest to możliwe dzięki znakomitym właściwościom higroskopijnym – kwas hialuronowy skutecznie wiąże ze sobą cząsteczki wody. Potrafi przyłączyć nawet 250 cząsteczek, więc nie dziwi jego sława jednego z najlepszych składników o działaniu nawilżającym.

Krem z kwasem hialuronowym nie tylko uzupełnia braki nawilżenia, ale również pobudza naturalną regenerację. W połączeniu z innymi nawilżającymi składnikami takimi jak olej z nasion sezamu lub oliwa z oliwek dodatkowo zapobiega utracie odzyskanego nawilżenia. Jest to o tyle ważne, że jednym z powodów powstawania zmarszczek jest zbyt rzadkie nawilżanie skóry.

kremkrem pinterest

Krem z kwasem hialuronowym - jak działa?

Kilka lat temu dominującym trendem w pielęgnacji skóry mieszanej było intensywne odtłuszczanie skóry. Dziś wiemy, że nie tędy droga, bowiem wiele problemów skóry mieszanej wynika nie tyle z jej nadmiernego przetłuszczenia, co… z odwodnienia naskórka. Najtrafniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry mieszanej jest nawilżanie.

W tym celu warto stosować krem z kwasem hialuronowym. Lekka konsystencja zapewnia pożądaną świeżość strefy T, zaś obecność kwasu hialuronowego przynosi ukojenie odwodnionym policzkom. Co więcej, kwas hialuronowy jest zupełnie niekomogodenny - nie powoduje powstawania wągrów. Używanie kremu z kwasem hialuronowym ma również jeszcze jedną zaletę, którą jest podnoszenie skuteczności innych kosmetyków. Tylko intensywnie nawilżona skóra stuprocentowo wykorzystuje potencjał składników aktywnych, np. przeznaczonych do walki z nadprodukcją sebum.

Krem z kwasem hialuronowym - dla jakiej cery? 

Skóra wrażliwa wymaga wyjątkowego traktowania. W próbach ukojenia nie można zapomnieć o najważniejszym zadaniu pielęgnacji, czyli nawilżaniu skóry. Przy cerze mieszanej koniecznie postaw kosmetyki nie tylko głęboko nawilżające, ale dodatkowo hipoalergiczne oraz pobudzające naturalną odnowę podrażnionego naskórka. To zadania, z którymi poradzi sobie krem z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy jest szalenie skuteczny w nawilżaniu naskórka, ponadto świetnie regeneruje skórę. Jest przy tym dobrze tolerowany nawet przez skłonną do podrażnień skórę, co czyni go absolutnym must-have w łazience posiadaczki cery wrażliwej.

Kwas hialuronowy na dobre zamieszkał w kosmetyczkach i sercach wielu kobiet. Jeśli do tej pory nie poznałaś się na jego właściwościach, warto to zmienić. Być może - podobnie jak wiele kobiet przed tobą - odkryjesz, że nie możesz żyć bez ulubionego kremu z kwasem hialuronowym.

Sprawdź inne kosmetyki pielęgnacyjne:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.