Te kurtki przeciwdeszczowe są lekkie i zajmują mało miejsca! Już od 59,99

KK
18.08.2022 08:50
1

1 (@reserved)

Zbliżająca się wiosna, a później lato to czas kiedy mnóstwo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Miłośnicy aktywności: górskich wpinaczek, długich spacerów czy rowerowych wycieczek powinni wyposażyć się w przeciwdeszczową kurtkę, która ochroni przed wiatrem i opadami. Na szczególną uwagę zasługuje model softshell. Jaka powinna być idealna kurtka przeciwdeszczowa? Jakie zalety ma softshell?

Jaka powinna być kurtka przeciwdeszczowa?

Nigdy nie wiesz kiedy złapie Cię deszcz, szczególnie podczas wycieczek. Na pewno niejednokrotnie zdarzyło ci się nad morzem lub w górach podczas wakacji kupić w kiosku charakterystyczną kolorową pelerynkę z folii. Osoby, które często wyjeżdżają z całą pewnością wiedzą, że warto zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową, która jest lekka, nie ogranicza ruchów, zapewnia wygodę i skuteczną ochronę przed deszczem.

Wybierając kurtkę przeciwdeszczową warto wybrać model z membraną, który zupełnie nie przepuszcza wody, ale przepuszcza parę wodą, dzięki czemu zapewnisz sobie komfort, a ciało pozbędzie się nadmiaru wyprodukowanego ciepła.

 

W sklepach znajdziemy kilka opcji kurtek przeciwdeszczowych. Są to przede wszystkim foliowe płaszcze, poncha, peleryny. Wyróżniamy także kurtki wiatrówki, tak zwane windshirty, które są lekkie i chronią przede wszystkim przed silnymi podmuchami wiatru, wodoszczelność jest na drugim miejscu. Najlepiej zdecydować się na softshelle z membraną lub hardshell.

Niedawno wyśmiewane, dziś krzyk mody! Te kurtki to objawienie sezonu! Praktyczne, wygodne i piękne. Musisz je zobaczyć >>

Decydując się na zakup kurtki przeciwdeszczowej warto zwrócić szczególną uwagę na szwy, które powinny być podklejone. Kolejną kwestią są zamki, z listwami ochronnymi z materiału. Warto wybrać model z kapturem, który będzie dobrze trzymał się głowy, a jednocześnie nie ograniczał widoczności i nie uwierał. Dobrze jest wybrać kurtkę ze ściągaczami przy mankietach, dzięki czemu wiatr nie będzie podwiewał do środka. Ważne są także wywietrzniki, które zapewnią dobrą cyrkulację powietrza.

 

Kurtka softshell - jaka jest?

Kurtka typu sofshell charakteryzuje się wysoką odpornością na wodę i wiatr. Dodatkowo jest elastyczna i ma oddychającą powłokę, dzięki czemu sprawdzi się przez cały rok, będzie dobrym wyborem na deszcz i lekkie opady śniegu. Większość dostępnych modeli wyposażone jest w miękką polarową podszewkę, co zwiększa komfort termiczny.

Gigantyczna wyprzedaż kurtek przeciwdeszczowych znanej marki. Modele a'la prochowiec to hit prosto z wybiegu! Dowiedz się więcej >>

Warto poszukać w sklepach kurtki softshell z membraną, które porusza się razem z użytkownikiem - ma bardziej rozciągliwy i elastyczny materiał, a oprócz tego utrzymuje komfortową temperaturę ciała nawet podczas intensywnych aktywności.

 

Model softshell będzie idealnym wyborem podczas pieszych wędrówek, skałkowych wspinaczej, jazdy na rowerze czy joggingu. Warto wspomnieć, że taka kurtka dostępna jest także w wersji mniej sportowej, dzięki czemu sprawdzi się na co dzień, do pracy czy na zakupy, pełni wtedy rolę przeciwdeszczowej parki. Softshelle dostępne są w wersji z kapturem lub bez.

Więcej o: