Kardigany na jesień z dobrym składem. Modele z kaszmiru, wełny merino czy alpaki kupisz teraz dużo taniej!

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
20.10.2021 17:19
Długi kardigan

Długi kardigan (fot. IMaxTree)

Jesienią i zimą warto wybierać naturalne tkaniny. Świetnie chronią przed zimnem, są przyjazne dla skóry i charakteryzują się dobrą jakością. Wykonane z nich kardigany, z pewnością będą służyły przez wiele sezonów.

Kardigan kaszmirowy - luksus i delikatność

Jesienne kardigany - inspiracjeJesienne kardigany - inspiracje fot. kolaż: IMaxTree/ materiały partnera

Ten materiał uchodzi za luksusowy, jest bardzo miękki, delikatny, a zarazem ciepły. Pozyskiwany jest ręcznie z kóz kaszmirskich, które zamieszkują odległe Himalaje i Mongolię. W przemyśle odzieżowym wykorzystuje się do jego "produkcji" głównie kozy hodowlane. Produkty ze 100% zawartością kaszmiru są bardzo delikatne, ich włókna są lekko błyszczące i dosyć długie, a materiał prześwituje. Warto dbać o ubrania z kaszmiru - najlepiej prać je ręcznie, w specjalnym płynie do wełny i pamiętać, aby nie używać płynów do płukania, które mogłyby zniszczyć włókna tej delikatnej tkaniny. Wśród naszych propozycji znajdziecie długi kardigan kaszmir, modele zapiane na guziki oraz takie bez zapięcia w różnych klasycznych i modnych kolorach. Kardigan z kaszmirem może mieć w składzie również wełnę oraz wiskozę lub inne materiały wykorzystywane do produkcji ubrań. Takie mieszkanki są bardzo popularne - dzięki temu cena wyrobu jest niższa, a skład nadal pozostaje bardzo przyzwoity. Kardigany z kaszmiru, czy z jego domieszką nie należą do najtańszych, ale znalazłyśmy dla was eleganckie, pasujące dosłownie do wszystkiego modele, które teraz kupicie nawet ponad 30% taniej.

Kardigany z wełną - najciekawsze propozycje

 

Sprawdzoną propozycją na jesień i zimę jest również kardigan z wełny damski. Dlaczego warto wybrać ten materiał? Ponieważ jest naturalny, miękki i bardzo ciepły, a dzięki świetnej jakości będzie ważnym elementem każdej szafy przez wiele sezonów. Najczęściej w sklepach znaleźć można kardigan z wełny parzonej, czyli takiej poddanej obróbce termicznej w wysokiej temperaturze. Dzięki temu, wełna nie mechaci się i o wiele lepiej trzyma ciepło, dlatego wykonuje się z niej również okrycia wierzchnie. Kardigan wełna merino - czym różni się od "zwykłej wełny"? Otóż ten materiał pozyskiwany jest od specjalnej rasy owiec, jaką jest merynos australijski, zamieszkujący malownicze tereny Nowej Zelandii. Ogromną zaletą tej wełny jest lekkość, materiał jest przewiewy i doskonale pochłania wilgoć. Wykorzystuje się go do produkcji zimowych czapek, ale kardigan z wełny merynosa z pewnością również zapewni komfort termiczny oraz wygodę noszącym go osobom.

My znalazłyśmy dla was również kardigan z wełny alpaki, ale polecamy także bardziej ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest wybranie modelu z bawełny ekologicznej. Wszystkie swetry z naturalnych materiałów znajdziecie teraz na wyprzedaży. To świetna okazja, żeby zrobić sobie prezent przed nadchodzącą mroźną zimą. 

Więcej o: