Ten płaszcz nie wychodzi z mody! Będzie idealny na wiosnę. Kobiety uwielbiają ten fason za prostotę i ponadczasowość

Angelika Sobańska
26.01.2021 18:23
trencz na wiosnę

trencz na wiosnę (fot. instagram.com/beckiehart_)

Trencz to jeden z najbardziej klasycznych płaszczy. Ma bardzo ciekawą historię, a kobiety już od wielu dekad cenią jego prosty wygląd i minimalistyczny krój. Zobacz piękne modele!

Moda wiosna 2021: Trencz 

Szukasz płaszcza na wiosnę? Jeśli lubisz klasyczne ubrania, które zawsze się sprawdzają, to postaw na damski trencz. To jeden z najbardziej popularnych fasonów, który łatwo rozpoznać po kilku charakterystycznych elementach: ma dwa rzędy guzików z przodu, szeroki pasek, patki na ramionach i przy mankietach. Co prawda, niektóre marki modyfikują nieznacznie ten klasyczny fason, dodając jakieś detale lub pomijając je. Niektórym trencz może kojarzyć się z militarnym strojem i jest to całkowicie słuszne. Na początku XX wieku, Thomas Burberry, założyciel znanego dziś domu domu, stworzył taki płaszcz dla brytyjskiej armii. W latach 40. pojawił się w nim, na wielkim ekranie, Humphrey Bogart, a w latach 60. - Audrey Hepburn, w słynnej scenie pocałunku w deszczu w "Śniadaniu u Tiffany'ego". To zapoczątkowało modę na te płaszcze, które pokochali zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Trencz na wiosnę to idealny wybór również współcześnie i bez problemu można go kupić w sieciówkach, jak i innych sklepach odzieżowych. Najbardziej klasyczny model to ten w beżowym kolorze, sięgający do kolan. 

Zobacz też: Tak będziemy nosić długie płaszcze w 2021 roku! TOP stylizacje, dzięki którym będziesz wyglądać modnie i elegancko

trencz na wiosnętrencz na wiosnę fot. molton.pl

 
 

Modny trencz na wiosnę

Mimo tego, że począkowo trencz był typowo męskim płaszczem to można wyglądać w nim bardzo kobieco. Szczególną zasługę ma tutaj pasek, który podkreśla talię i zarazem pomaga zamaskować brzuszek. Elegancji dodaje dwurzędowe zapięcie na guziki, które kojarzy się z bardzo modnymi, długimi marynarkami. Tak jak wspomniałam, beżowy trencz na wiosnę jest najbardziej popularny. Ta barwa idealnie wpisuje się w obecne, minimalistyczne trendy. Taki płaszcz dopasujesz bez problemu do każdej stylizacji, tak samo zresztą jak czarny. Na wiosnę możesz też postawić na trencze w innych kolorach - czerwonym, zielonym albo żółtym. Inspiracji można poszukać również w kolekcjach projektantów na 2021. Szczególnie zaskakuje dom mody Burberry, który proponuje wiosenny trencz w intensywnej, pomarańczowej barwie. Ciekawe projekty przedstawiły również prestiżowe marki. Klasyczny fason został unowocześniony przez markę Ports1961, która postawiła na oryginalne rękawy - do łokcia są one rozcięte i widać połowę ręki. Z kolei włoski brand Laura Strambi zrezygnował z dwóch rzędów guzików i wprowadził lekko bufiaste rękawy.

Wyprzedaż damskich płaszczy. Tutaj znajdziesz ciekawe oferty!

trencz na wiosnętrencz na wiosnę fot. imaxtree