Modne kolory 2021 - sprawdź, czy będzie ci w nich do twarzy

Wszystko wskazuje na to, że modne kolory 2021 to pastele, ale także bardziej odważne barwy! Ponadto na prowadzenie wysuną się transparentne tkaniny, srebro, cekiny, topy noszone zamiast bluzek i inne ubrania dotychczas zarezerwowane na wieczorne wyjścia. Sprawdź, czy będzie ci w nich do twarzy!

Jak co roku eksperci Pantone ogłosili modne kolory 2021, które zdominują branżę mody w nadchodzących sezonach. Główna dziesiątka zdaniem specjalistów daje pole do popisu dla pomysłowości, z kolei bazowe klasyki (jest ich 5) pozwalają postawić na wszechstronność, która wykracza poza sezonowość. My wybrałyśmy 3 barwy, które są na tyle uniwersalne, że będą pasować do każdego typu urody - sprawdź!

Modne kolory 2021Modne kolory 2021 Fot. Imaxtree

Modne kolory 2021 - Illuminating

Modne kolory 2021 według Pantone to przede wszystkim Illuminating - barwa wesoła, energetyczna, kojarząca się z rozgrzewającymi promieniami słońca. Stanowi powiew optymizmu i oznacza dobre rzeczy, na które warto czekać. Słoneczna żółć może wydawać się trudna do wystylizowania. W rzeczywistości wystarczy wybrać choćby jeden element garderoby w tym kolorze, by rozświetlić cały strój. Odcień Illuminating doskonale komponuje się z szarością, ale również świetnie gra się z zielenią, czerwienią, oranżem, bielą i odcieniami niebieskimi. Jeśli chodzi o typ urody, kolor żółty zarezerwowany jest dla pań "jesieni" i pań "ciepłych zim". Chociażby płaszcze na wiosnę w tym kolorze będą strzałem w dziesiątkę!

 

Modne kolory 2021 - Ultimate Grey

Uspokajająca szarość, czyli Ultimate Grey – to według Pantone odcień kamieni i kamyków na plaży, czyli rzeczy, które są z nami od zawsze i mogą być stabilnym wsparciem. Przetrwały w końcu próbę czasu. Kolor ten ma więc symbolizować wewnętrzną siłę i stabilność. W modzie szarość pojawia się już od kilku sezonów. Świetnie komponuje się z modnym wzorem kraty, a jednocześnie sprawdza się jako baza stylizacji. Kolor jasnoszary jest uniwersalny i znajduje nić porozumienia zarówno z naturalną paletą barw, kolorami przygaszonymi, jak i ekstrawaganckimi. Wbrew pozorom nawet szary total look nie musi wyglądać smutno. Na pewno będzie prezentował się świetne w komplecie marynarka + spodnie!

 

Modne kolory 2021- Raspberry Sorbet

Jak sama nazwa wskazuje, kolor ten jest bardzo soczysty i żywy! Raspberry Sorbet można uplasować gdzieś pomiędzy fuksją a amarantem. Jest bardzo energetyczny i nie można przejść obok niego obojętnie. Będzie pasował do równie żywiołowych kolorów - żółci, soczystej zieleni, ale także zaskakująco dobrze sprawdzi się w towarzystwie szarości i bieli. Ponadto, prezentuje się dobrze niezależnie od typu urody! Sukienka w takim kolorze będzie idealna na każdą okazję.

 
Więcej o: