HE Concept Store to przestrzeń należąca do Hotelu Raffles w Warszawie. Projekt wnętrza to dzieło architekt Magdaleny Kijanko. Znajdziecie w nim prace polskich artystów, twórców biżuterii, projektantów mody oraz rzemieślników. Dostępne w HE Concept Store są między innymi jedwabne sukienki Lovli Silk, najnowsze kolekcje poznańskiej marki Pozerki, czy ubrania Eppram stworzone przez Maffashion i Lanę Nguyen. Znajdziecie tu również biżuterię Mocobelle i torebki Mendel, Hollie Warsaw oraz Molehill. W HE Concept Store pojawiły się też kolekcje Rodrigo De La Garzy, Violi Piekut, Dawida Wolińskiego oraz Macieja Zienia. To miejsce, do którego nie przychodzi się wyłącznie na zakupy odzieżowe. Można napić się dobrego wina, obejrzeć albumy i książki o sztuce, architekturze czy historii. Warto też udać się tu po świąteczne prezenty! W HE Concept Store znajdziecie sporo designerskich gadżetów i akcesoriów. Niech luksusowa przestrzeń was nie zmyli, bo można tu kupić też rzeczy w bardziej przystępnych cenach.
To miejsce robi wrażenie! Butik Kopi przy ulicy Oleandrów w Warszawie to projekt NOKE Architects. Jego wnętrze jest nieodłącznie powiązane z marką i estetyką, jaką wyznaje jej projektantka Natalia Kopiszka. Widoczne są tu inspiracje stylem marokańskim, dominują nieregularne kształty.
Marka ma w swojej ofercie oryginalną biżuterię, ale również unikalne akcesoria do domu. Znajdziecie tu między innymi popularne na Instagramie wazony w kształcie kobiecego ciała, lustra, lampy czy świece.
Potrzebujecie czegoś na wyjątkową okazję? Kierujcie się pod ten adres! Projekty Lany to tradycyjne krawiectwo przeplatane z nowoczesnym designem. Jej stylistyka wyróżnia się przede wszystkim zamiłowaniem do niespotykanych tkanin o intrygującej fakturze i do kobiecych krojów. W kameralnej pracowni w centrum miasta można poczuć się niczym Carrie Bradshaw z kultowego serialu "Seks w wielkim mieście". Sukienka uszyta na miarę będzie idealnie dopasowana do sylwetki, a sam proces przymiarek i tworzenia kreacji jest bardzo odległy znanym nam zakupom w sieciówkach. To przeżycie, którego każda kobieta powinna doświadczyć chociaż raz w życiu.
Concept Store Cloudmine ul. Paryska 17
Concept Store Cloudmine to miejsce, w którym znajdziecie ubrania, biżuterię, kosmetyki i rzemiosło oraz książki polskich twórców. Znajdują się tu między innymi kolekcje Korneli Rataj, Moye, Miss Liberte, biżuteria Umiar czy projekty Ani Kuczyńskiej. To miejsce jest uwielbiane przez osoby z branży, a tym samym opisywane często na łamach różnych portali. Założycielka Cloudmine, Marianna Grzywaczewska, cały czas trzyma rękę na pulsie i zaprasza do współpracy interesujące, niezależne marki.
Założycielki marki KAS KRYST zdecydowały się na otwarcie swojego butiku w trakcie pandemii. Pomimo przeciwności losu, efekt końcowy jest świetny i zachęca to tego, by odwiedzać to miejsce częściej. Ubrania, które tu znajdziecie, to wygodne i uniwersalne modele do noszenia na co dzień. Na miejscu możecie kupić również dodatki, ceramikę i obejrzeć albumy o sztuce i designie.
Założycielki marek postanowiły stworzyć nowe konto na Instagramie, na którym możecie kupić książki, albumy, ubrania i ceramikę vintage. Zaglądając na konto @kaskryst_momu będziecie też na bieżąco z tym, co aktualnie jest dostępne w butiku.
Tutaj pokazujemy więcej zdjęć z otwarcia butiku KAS KRYS x MOMU.
Nago to polska marka, która tworzy ubrania basic z organicznej bawełny, tencelu, cupro i wełny. Ich celem jest tworzenie rzeczy w duchu eko, które będą przyjazne dla skóry, ale też dla środowiska. Butik Nago przy ulicy Mokotowskiej to miejsce kameralne. Aby się do niego dostać, trzeba znać dokładny adres i zapukać do drzwi. W związku z trwającą pandemią na stronie internetowej można znaleźć prośbę, by umawiać się na wizyty w butiku telefonicznie, dzwoniąc pod podany numer telefonu.
To pierwszy tego typu concept store w Krakowie, a także jeden z pierwszych w Polsce. Działa od 2009 roku, a w jego wnętrzu znajdziecie prace ponad 100 twórców modowych, designu i sztuki. Są tu dostępne ubrania, gadżety, plakaty, akcesoria i przedmioty sztuki użytkowej. Ceny? Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Możecie kupić tu droższe dzieła handmade, ale nie brakuje rzeczy na każdą kieszeń. Anna Maria Kwiatek, która jest właścicielką sklepu, dba o to, by rzeczy w nim dostępne pochodziły z polski i były tworzone w duchu eko.
Forum Mody i Designu znajduje się w dawnym Hotelu Cracovia. Przestrzeń jest unikalna ze względu na historię opuszczonego hotelu, a także na ciekawe wnętrza. To miejsce łączące niezależnych twórców, których rzeczy nie dostaniesz nigdzie indziej. Forum Designu jest też największym showroomem w Polsce. Ma ponad 750 metrów kwadratowych! Odwiedzający mogą obejrzeć projekty jak w galerii sztuki, a także je kupić. Znajdziecie tu sporo marek modowych, designerskie meble, akcesoria, elektronikę, a nawet sprzęt AGD.
ŁÓDŹ
Justyna Burzyńska i Maciek Lebiedowicz prowadzili bloga, na którym dzielili się swoim zamiłowaniem do polskiego wzornictwa. Szybko zorientowali się, że ludzi, którzy cenią i interesują się polską stylistyką lat 60. i 70. jest więcej. Zdecydowali się wtedy na otwarcie sklepu, w którego asortymencie na samym początku były wyłącznie t-shirty z nadrukami. Aktualnie w Pan Tu Nie Stał znajdziesz ubrania, akcesoria, gadżety, ceramikę, książki, tekstylia i wiele więcej! Ich sklep na Piotrowskiej w Łodzi warto odwiedzić również ze względu na wystrój. Poczujecie się tutaj, jakbyście cofnęli się do lat 70.