Ten kosmetyk był znany już w starożytnym Egipcie. Stosowano go w medycynie naturalnej i aromaterapii

Olejki eteryczne - bo o nich mowa - wykorzystywane są w lecznictwie już od 3000 r. p.n.e. Pomogą na różne dolegliwości, np. ból głowy czy problemy z trawieniem. Sprawdź, do czego jeszcze można je wykorzystać oraz jakie mają właściwości.

Co to są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne możemy pozyskać za pomocą różnych metod, np. tłoczenia na zimno lub destylacji z użyciem pary wodnej. Najczęściej mają one konkretną nutę zapachową - są naturalnymi wyciągani z roślin, które pozyskuje z rożnych zakątków świata. Od starożytności stosuje się je w wielu dziedzinach, m.in. w medycynie naturalnej czy aromaterapii. Olejki eteryczne pochodzą z wielu części rośli - kwiatów, łodyg, korzeni, liści. Każdy z olejków pomaga na inną przypadłość, np. lawendowy działa uspokajająco i koi bóle mięśni, natomiast cytrynowy wykorzystuje się w preparatach do leczenia trądziku. 

Olejki eteryczne naturalne

Olejki eteryczneOlejki eteryczne fot. @botame_official

Szeroką gamę olejków eterycznych znajdziesz w ofercie marki Botame. Jest to firma, która receptury kosmetyczne opiera na przyjaznych dla skóry składnikach roślinnych. Olejki powstały z potrzeby powrotu do naturalnych sposobów dbania o ciało i dobre samopoczucie. Korzystanie z organicznych i ekologicznych produktów jest obecnie jednym z najważniejszych trendów – także w kosmetyce. Rodzajów olejków jest tak dużo, że z pewnością znajdziesz odpowiedni dla siebie. Miętowy wykazuje działanie przeciwbólowe i często wykorzystuje się go do inhalacji. Olejek z drzewa herbacianego ma działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Skutecznie oczyszcza pory, pomaga w walce z trądzikiem i grzybicą skóry oraz paznokci. Olejek grejpfrutowy ma świeży i energizujący zapach, który dodaje sił witalnych, jest również pomocny w walce z cellulitem, ponieważ zawiera dużą ilość antyoksydantów i minerałów. Olejki eteryczne Botame nadają się do kąpieli, masażu, jak również do aromatyzowania powietrza za pomocą kominków i innych urządzeń wykorzystywanych w aromaterapii.

Naturalne olejki zapachowe

Olejki eteryczne można stosować nie tylko w aromaterapii, ale też aplikować doustnie i miejscowo - przed uprzednim sprawdzaniem, czy nie jesteśmy uczuleni na dany porodukt. Te kultowe kosmetyki pomogą w bólach głowy, mięśni, a także problemach skórnych, takich jak wysypki, podrażnienia czy blizny. Produkty marki Optima Natura to wyłącznie wyciągi roślinne pochodzenia naturalnego, zawierające najcenniejsze bogactwa przyrody. Oprócz pięknej woni, mają wiele dobroczynnych właściwości dla ciała i ducha. W ofercie znajdziemy między innymi olejek pomarańczowy, który zmniejsza napięcie nerwowe oraz wspomaga pozytywne myślenie. Stosowany w kosmetykach działa tonizująco i nadaje się do niwelowania cellulitu, rozstępów oraz blizn. W jesiennej pielęgnacji sprawdzi się również goździkowy olejek eteryczny. Znany jest z właściwości dezynfekujących i rozkurczowych. Ma delikatny, korzenny zapach, który działa pobudzająco - jest pomocny w przypadku przeziębienia oraz towarzyszących mu objawów.

 

Gdzie kupić olejki eteryczne?

Olejki eteryczne są łatwo dostępne - kupisz je w drogerii lub sklepie internetowym, a nawet w kwiaciarni. Ich zaletą jest nie tylko dostępność, ale też cena. Zazwyczaj nie przekracza ona 20 złotych za buteleczkę. 

Olejki eteryczne a pępek - ciekawostka 

Pępek jest jednym z ważniejszych punktów witalnych na ciele człowieka. Medycyna ajurwedyjska stosuje na pępek różnego rodzaju okłady z olejków eterycznych. Poprawiają one funkcjonowanie organów wewnętrznych, systemu odpornościowego, układu nerwowego i umysłu. Zabieg z użyciem olejku polega na jego aplikacji do pępka na ok. 45 minut. Osoba poddająca się tej metodzie musi leżeć płasko tak, aby olejek się nie rozlał. Pomoże to złagodzić bóle, kolki, stany zapalne żołądka i niestrawność. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.