Płaszcze w ten wzór to kwintesencja elegancji z nutką retro. Wybrałyśmy modele idealne dla kobiet po 50-tce

Angelika Sobańska
26.10.2020 22:23
płaszcz w pepitkę

płaszcz w pepitkę (imaxtree)

Pepitka to wzór typowo jesienny, ale zostający z nami również w sezonach zimowych. Płaszcze w pepitkę są stylowe, kobiece i bardzo eleganckie. Jeśli się na taki zdecydujesz na pewno nie będziesz załować! Zobacz modele dla kobiet po 50-tce, w których zadasz szyku.

Płaszcz w pepitkę

Na jesień i zimę wiele kobiet wybiera płaszcze z wełny lub innych materiałów. Są bardziej eleganckie niż niektóre inne okrycia wierzchnie i lepiej układają się na sylwetce niż np. kurtki puchowe. W sklepach znajdziesz duży wybór barw i fasonów i nieraz trudno się zdecydować. Jeśli zawsze wybierałaś takie w jednolitych i uniwersalnych kolorach to być może warto coś zmienić w swojej szafie i zdecydować się na płaszcz w pepitkę! To klasyka elegancji, która znów wróciła do mody i bardzo wpisuje się w trendy na jesień / zimę 2020. Płaszczyk w pepitkę to propozycja dla kobiet w każdym wieku, również tych po 50-tce, i lubiących różny styl. Z takim płaszczem można stworzyć stylizacje bardzo eleganckie, takie w stylu retro lub nawet w duchu sportowo - miejskim. Oprócz tego, że pepitka wygląda świetnie, drobny wzór tego typu wyszczupla sylwetkę i maskuje mankamenty np. odstające boczki czy brzuszek. Ten efekt będzie spotęgowany jeśli wybierzesz płaszcz w pepitkę z wiązaniem w pasie.

płaszcz w pepitkępłaszcz w pepitkę fot. gate.shop, moodo.pl

Skąd się wzięła pepitka?

Pepitka to rodzaj kraty, która charakteryzuje się nierównymi liniami, z "ząbkami". Historia tego pięknego wzoru sięga wiele wieków wstecz, bo aż do początku naszej ery, ale ten, który najbardziej przypomina współczesną wersję zaczął pojawiać się w XVI wieku na terenie Szkocji. Na początku ozdabiano nim tylko koce, ale z czasem był coraz bardziej powszechny również na ubraniach. Największa popularność pepitki przypada na XX wiek. Wielką miłośniczką pepitki była Coco Chanel i być może to właśnie dzięki niej płaszcz w pepitkę zawdzięcza swoją popularność. Po print ten sięgają często również współcześni projektanci, którzy umieszczają pepitkę oczywiście nie tylko na płaszczach. Popularne elementy garderoby z tym wzorem to również sukienki i marynarki, a także różne dodatki i buty

płaszcz w pepitkępłaszcz w pepitkę fot. Imaxtree.com / Agnona, De La Renta

Płaszcz w pepitkę dla kobiet po 50-tce - jakie dodatki?

Zastanawiasz się z czym łączyć pepitkę? To dość wyraźny wzór, który zazwyczaj pokrywa cały płaszcz, dlatego dobór dodatków musi być przemyślany. Do płaszcza w pepitkę najbezpieczniej dobierać jednolite elementy garderoby. Łączenie różnych printów jest zawsze dość ryzykowne. Wyjątkiem mogą być dodatki również w pepitkę, ale np. w innych kolorach, aby był widoczne. Płaszcz w pepitkę najczęściej jest czarno - biały lub szaro-biały, dlatego nie ma tu większego problemu z doborem innych barw. Jaki szal do płaszcza w pepitkę? Najbardziej będzie pasować czarny lub biały, ale możesz też postawić na jesienne barwy takie jak bordo, ciemna zieleń lub odcienie brązu i beżu. Dzięki barwnym dodatkom stylizacja z płaszczem w pepitkę będzie jeszcze ciekawsza!

Zobacz więcej płaszczy na Avanti24.pl!

płaszczpłaszcz fot. imaxtree