Sukienki i spódnice w pięciu najmodniejszych wzorach [przegląd]

Agata Zielińska
13.01.2020 14:02
sukienka

sukienka (www.shutterstock.com)

W każdym sezonie króluje jeden, pożądany przez wszystkie fashionistki świata wzór. Przygotowaliśmy zestawienie pieciu topowych wzorów, które od kilku miesiecy rządzą wybiegami mody oraz stylizacjami na Instagram. Przed wami 5 najmodniejszych wzorów!

Sukienki i spódnice w kratę

Krata nie jest żadnym nowym odkryciem w świecie mody. Jest klasyczna, czasem kojarzona wręcz z nudą. Co jakiś czas jednak powraca jak bumerang w nowych odsłonach kolorystycznych i nie tylko. Niegdyś bardzo popularna szkocka krata została zastąpiona przez nieco łagodniejszą wersję, czyli kratę w stylu domu mody Burberry (czerwone, czarna i białe paski przecinające się na tkaninie w kolorze kawy z mlekiem). Ostatnio szczególnie w modzie męskiej, a konkretnie ślubnej panowała moda na garnitury z kratą Księcia Walii, która jest bardzo drobna, najczęściej w stonowanych kolorach jak szarość z niebieskim lub białym. Podobny wzór został zaciągnięty do mody damskiej, szczególnie do stylizacji biurowych i formalnych. Wybraliśmy sukienki i spódnice w wersji z kratą w kilku modnych odsłonach. 

Spódnice w kratęSpódnice w kratę www.shutterstock.com

Sukienki i spódnice w grochy

Grochy kojarzą nam się ze stylem retro, a ten widoczny jest coraz częściej w stylizacjach wieczorowych, dziennych oraz w modzie ulicznej. Wybrałyśmy sukienki w bardziej i mniej klasycznych połączeniach kolorystycznych w długościach mini, midi i maxi, które sprawdzą się na wiele okazji. 

Spódnica w grochySpódnica w grochy www.shutterstock.com

Sukienki z motywem zwierzęcym

Motywy zwierzęcej skóry również pojawiają się i znikają z trendów na wielu płaszczyznach. Początkowo wzór ten najczęściej spotykany był na torebkach i obuwiu, do produkcji których wykorzystywana jest naturalna skóra, bądź jej imitacja. Od dłuższego czasu panuje szał na moty wężowy, pantery lub zebry na ubraniach: od sukienek, przez spódnice i spodnie, a nawet dodatki jak paski i biżuteria. Wybraliśmy propozycje z popularnego sklepu z najpopularniejszymi printami. 

Spódnica z zwierzęcym wzoremSpódnica z zwierzęcym wzorem www.shutterstuck.com

Sukienki z wzorem w stylu domu mody Versace

Wzorem rozpoznawczym marki Versace stała się nie tylko głowa meduzy, ale także popularny moty złotych łańcuchów oraz szlaczków na kontrastowym tle. Wzór ten stał się inspiracją dla wielu projektantów i w pewnym momencie można było go dostrzec w każdej sieciówce. Postanowiliśmy odświeżyć nieco ten trend i wybrałyśmy sukienki w różnych wersjach kolorystycznych i wzorach, w których można dostrzec inspirację domem mody Versace. 

Wzory i motywy VersaceWzory i motywy Versace www.shutterstock.com

Sukienki z żółtymi wzoramiSukienki z żółtymi wzorami www.shutterstock.com

Sukienki w kwiaty

Wzór w kwiaty jest ponadczasowy i uniwersalny. Kojarzy się z wdziękiem, subtelnością i kobiecością. Ubrania z tym motywem królują w stylizacjach dziennych i wieczorowych. Jeszcze niedawno sukienki w kwiaty kobiety nosiły głównie wiosną i latem. Teraz możecie kupić piękne ubrania z wybrana florą nawet na zimę. 

Sukienka w kwiatySukienka w kwiaty www.shutterstock.com

Więcej o: