Współczesna kobieta Chanel

Karolina Paduszyńska
02.08.2016 14:58
Współczesna kobieta Chanel

Współczesna kobieta Chanel (Współczesna kobieta Chanel/Printerest)

Gabrielle Bonheur Chanel była jedną z najwybitniejszych postaci w historii świata mody. Poza genialnymi projektami ubrań stworzyła ponadczasowy kanon mocy klasycznej. Dla fashionistów na całym świecie nadal jest niekwestionowanym wzorem do naśladowania. Nasza redakcja przygotowała 3 propozycje stylizacji w stylu Choco Chanel.

Dziś Dom Mody Chanel działa pod skrzydłami Karla Lagerfelda. Jednak jego założycielką i najważniejszą projektantką była  Gabrielle Bonheur Chanel. To właśnie ona w 1909 roku stworzyła tę potężną markę. Pierwszy sklep pod szyldem Chanel powstał w 1913 roku przy Rue Cambon w Paryżu. Projekty Choco Chanel z roku na rok zyskiwały popularność. Jednym z najważniejszych  wydarzeń w historii Domu Mody Chanel było wypuszczenie na rynek słynnych perfum Chanel No. 5. Choco Chanel projektowała klasyczne ubrania. Uwielbiała połączenia czerni i bieli. Jeśli chcesz wyglądać jak kobieta z pokazów  Chanel wcale nie musisz wydawać fortuny. Wystarczy  zestawić ze sobą klasyczne formy ubrań, a my chętnie w tym pomożemy!

Współczesna kobieta Chanel: stylizacja z koszulą i jeansami

W stylu ChanelW stylu Chanel W stylu Chanel/Printerest/ camillapihl.no/materiały partnerów W stylu Chanel/Printerest/ camillapihl.no/materiały partnerów

Choco Chanel projektowała z myślą o aktywnych kobietach. Dlatego ubrania, które tworzyła tak dawno temu genialnie sprawdzą się również w życiu współczesnych kobiet. Nasza pierwsza propozycja stylizacji oparta jest na klasycznych elementach garderoby: białej koszuli, jasnych jeansach, kurtce skórzanej, torebki w stylu Chanel, czarnych szpilkach. Do zestawu dobraliśmy także złoty zegarek, który nada mu elegancji.

Współczesna kobieta Chanel: zestaw z jeansami i narzutką

Współczesna kobieta ChanelWspółczesna kobieta Chanel Współczesna kobieta Chanel/ Printerest/Sortra/materiały partnerów Współczesna kobieta Chanel/ Printerest/Sortra/materiały partnerów

Kolejna propozycja stylizacji dla aktywnej kobiety z pewnością zostałaby pochwalona prze samą Choco Chanel.  Wybrałyśmy jeansy z dziurami, klasyczna czarną bluzkę, jasną narzutkę, naszyjnik z kamieniami, szpilki nude oraz niewielką listonoszką w kolorze brązowym.

Współczesna kobieta Chanel: zestaw z sukienką i malinową torebką

W stylu ChanelW stylu Chanel W stylu Chanel/Printerest/Stylecaster/ materiały partnerów W stylu Chanel/Printerest/Stylecaster/ materiały partnerów

Trzecia stylizacja świetnie sprawdzi się podczas randki z chłopakiem, czy kolacji ze znajomymi. Jest połączeniem elegancji i stylu sportowego. Wciąż jednak stawiamy na klasykę.  Wybraliśmy granatową sukienką z ażurowanymi wykończeniami, czerwoną, pikowaną torebkę w stylu Chanel, srebrny naszyjnik i kolczyki i czarne okulary. Lekkości tej stylizacji nadadzą białe trampki.

Zobacz więcej sukienek w sklepie Avanti.pl

Więcej o: