Jak samodzielnie zrobić hybrydę? Domowy manicure hybrydowy krok po kroku

Agata Zielińska
30.03.2020 13:40
Paznokcie

Paznokcie (Fot. www.instagram.com/semilac)

Paznokcie zrobione w domowym zaciszu, które będą wyglądały jak świeżo po wyściu z profesjonalnego salonu kosmetycznego? To możliwe! Przygotowaliśmy poradnik, jak samodzielnie zrobić paznokcie hybrydowe. Zobacz czego potrzebujesz i do dzieła!

Jak zrobić samodzielnie hybrydę? Narzędzia, których potrzebujesz

Czego potrzebujesz, by samodzielnie wykonać perfekcyjny manicure hybrydowy? Jeśli masz lakiery i lampę to połowa sukcesu. Ale, aby zrobić paznokcie hybrydowe, które będą trwałe i estetyczne potrzebujesz także:

 • patyczków drewnianych do odsunięcia skórek lub metalowego radełka
 • wycinacza do skórek lub nożyczek do wycinania
 • pilnik polerski, najlepiej wybierać miękkie pilniki. Metalowe modele mogą uszkodzić płytkę paznokcia. 
 • blok polerski, którym wygładzić i zmatowisz powierzchnię paznokcia

Powyższe przedmioty to absolutna podstawa nie tylko do zrobienia paznokcie hybrydowych, powinna mieć je każda kobieta, która dba o swój wygląd - w końcu zadbane dłonie i paznokcie to nasza wizytówka. Od czego zacząć robienie paznokci hybrydowych w domu? Od nawilżenia i kąpieli rąk. Zafunduj swoim dłoniom SPA. Do miseczki z ciepłą wodą dodaj sól lub płyn do kąpieli, a jeśli nie masz ran możesz użyć soku z cytryny. Taki zabieg sprawi oczyści paznokcie i zmiękczy skórki, dzięki czemu ich usunięcie będzie dużo łatwiejsze. Kolejnym krokiem jest nadanie paznokciom kształtu, zrobisz to za pomocą pilnika, następnie przejdź do odsuwania skórek za pomocą radełka lub drewnianego, skośnego patyczka. Pamiętaj, by robić to delikatnie, dokładnie i bez pośpiechu. Takie same zasady dotyczą wycinania skórek za pomocą radełka lub nożyczek. Zabieg ten wymaga dużo precyzji i jest kluczem do udanego i trwałego efektu. Aby przejść do kolejnego etapu robienia paznokci hybrydowych w domu potrzebujesz kosmetyków - mogą to być np. produkty marki Semilac. W sklepach internetowych znajdziesz dużo zestawów do robienia hybryd w domu dla początkujących

Produkty, których potrzebujesz, by samodzielnie wykonać hybrydę

Jakich produktów kosmetycznych potrzebujesz, by samodzielnie wykonać hybrydę w domu? Jeśli nie masz żadnych produktów, ani doświadczenia, to najlepiej zaopatrzyć się w zestaw do robienia hybryd w domu dla początkujących - znajdziesz w nim wszystko czego potrzebujesz. Jeśli masz w domu podstawowe produkty, a chcesz uzupełnić kosmetyczkę o kolejne, to warto wybierać produkty taj samej marki. Będą one najlepiej ze sobą współpracowały, a paznokcie hybrydowe będą utrzymywały się nawet dwa tygodnie! 

Oto lista produktów, które będą ci potrzebne, by samodzielnie wykonać hybrydę:

 • waciki bezpyłowe
 • cleaner/primer
 • baza
 • top
 • lakier hybrydowy
 • lampa do utwardzania lakierów hybrydowych led lub uv najlepiej o mocy minimum 36W
 • dodatkowo możesz przygotować także olejek, którym nawilżysz skórę i ja ukoisz, dodatkowo paznokcie zyskają blasku

Od czego zacząć robić paznokcie hybrydowe? Paznokcie, które mają już idealny kształt i są pozbawione skórek trzeba oczyścić i odtłuścić. Dzięki temu top gładko przylgnie to powierzchni paznokcia. Płytkę oczyścisz za pomocą cleanera i wacika bezpyłowego. Użyj do tego odtłuszczacza do paznokci marki Semilac, który kupisz w promocji. Kolejnym krokiem, by samodzielnie wykonać perfekcyjną hybrydę jest nałożenie cienkiej warstwy bazy, zrób to dokładnie - omijaj skórę, ale nie pomiń krawędzi paznokci. Jeśli pierwszy raz robisz hybrydy samodzielnie - uzbrój się w cierpliwość. Po nałożeniu bazy, ułóż rękę pod lampą LED/UV i włącz ją na 60 s. Tę samą czynność potwórz z drugą ręką. Kolejnym krokiem robienia paznokcie hybrydowych jest nałożenie lakieru hybrydowego - powinna to być cienka, równomiernie nałożona warstwa. Po nałożeniu lakieru - utwardź do pod lampą przez 60 s. następnie nałóż kolejną warstwę lakieru i ponownie utwardź pod lampą. Następnym krokiem, który przybliży cię do perfekcyjnych paznokci jest nałożenie produktu nazywanego top coat - ta powierzchnia zabezpieczy lakier przed uszkodzeniami. Ją również utwardzaj w lampie przez 60 s. Na koniec przemyj paznokcie cleanarem używając w tym celu wacika bezpyłowego. Skórki potraktuj olejkiem pielęgnującym. 

Podstawa prawidłowego robienia paznokci hybrydowych w domu: cleaner, baza, top, wzornik

Lakiery do paznokcie marki Semilac

Efekty i ozdoby:

Więcej o: