Na jaką konturówkę warto się zdecydować? Podpowiadamy też, jak wykonać perfekcyjny makijaż

VN/DZ
16.03.2020 14:30
konturówki inglot

konturówki inglot (fot. inglot)

Konturówka do ust to kosmetyk, o którym bardzo często zapominamy. Wydaje nam się zbędna, a tak naprawdę może naprawdę wiele zdziałać. Konturówki kosztują niewiele, więc warto mieć chociaż jedną! Tylko pytanie... Jaką?

Konturówka do ust - dla kogo?

Konturówka do ust może mieć naprawdę liczne zastosowania. Przede wszystkim przydaje się tym z nas, które chcą poprawić zarys ust. Powodów może być wiele: stosowanie delikatnych szminek z małą ilością pigmentu, słabo zaznaczona linia ust, ale także różnego rodzaju przypadłości chorobowe lub kosmetyczne: trądzik, zajady, opryszczka. Powodują one, że kontur ust ulega zniekształceniom lub rozmywa się. Konturówka służy do optycznego powiększania ust i do wyrównania ich koloru, ponieważ to właśnie na granicy ust najczęściej pojawiają się przebarwienia lub niedoskonałości psujące idealny wygląd naszego makijażu. Konturówka staje się więc nie taka zbędna, jakby mogło się wydawać. Wręcz przeciwnie, dzięki kredce do ust nasz makijaż nabierze nowego charakteru.

Modne odcienie konturówek i szminek do ust 2020

W tym sezonie warto zdecydować się na konturówki w kolorach cielistych i beżowych. Konturówki do ust w kolorze nude będziesz mogła wykorzystać zarówno do szminek w podobnych odcieniach, jak i do tych czerwonych czy różowych. Zapewne zastanawiasz się, jak to możliwe? Głównym zadaniem konturówki jest wyrównanie kolorytu naszych ust i utrzymanie szminki na dłuższy czas, dlatego właśnie kredki w odcieniu naszej skóry będę jak najbardziej wskazane. Naszym ulubieńcem są miękkie kredki mechaniczne, ale bardzo lubimy też całe zestawy do makijażu ust. Takie oferuje np. marka Inglot. To dobry pomysł dla początkujących osób! Zapewne zastanawiacie się, ile kosztuje konturówka do ust? Ceny są różne - od 15 do 50 zł! Ale w ten kosmetyk warto zainwestować.

Jak używać konturówki do ust?

Przy malowaniu ust konturówką bardzo ważne jest jej mocne zaostrzenie. Bez tego nie ma szans na precyzyjne i dokładne podkreślenie konturu ust. Konturówką należy obrysować całe usta. Trzeba ją prowadzić po granicy wargi. Na pewno będziesz miała wrażenie, że kredka wychodzi poza kontur - to nic, tak właśnie ma działać konturówka - ma powiększać i uwydatniać usta. Jeśli chodzi o grubość linii, najlepiej jeśli będziesz kierowała się intuicją. Pamiętaj, że zawsze możesz delikatnie rozetrzeć kredkę niezależnie od tego, czy konturówka do ust jest czerwona czy bordowa. Wiele makijażystek podpowiada, aby dla ułatwienia na początku, przed wykonaniem linii o właściwej grubości, zarysować cieniutki kontur lub wykonać go delikatnymi kropkami, po których będzie prowadzona linia. Pamiętaj, aby kontur lub kropki były na tyle delikatne, aby właściwa kreska pokryła je w całości.

Więcej o: