Jak malować małe usta? Zobacz jak w łatwy sposób optycznie je powiększyć!

Wiele kobiet chciałoby mieć większe usta, takie o ponętnym, pełnym kształcie. Jeśli jesteś jedną z nich to zobacz jak malować małe usta, aby optycznie je powiększyć! To możliwe, dzięki odpowiednim kolorom szminek i pomadek, a także technice malowania. Zobacz nasze rady.

Małe usta o wąskim kształcie to dość częsty kompleks wśród kobiet. Wiele z nich wolałoby, żeby były pełniejsze, bo ich zdaniem właśnie takie są bardziej seksowne. Z tego powodu dość popularne są operacje powiększania ust, ale czy faktycznie taki zabieg jest niezbędny, aby zbliżyć się do wymarzonego wyglądu? Na szczęście nie! Dzięki prostym trikom dotyczącym sposobu malowania ust oraz wiedzy na temat odpowiednich kolorów szminek możesz osiągnąć zadowalający efekt. Jak malować małe usta, aby wyglądały na większe?

Zasady malowania wąskich ust - zacznij używać konturówki!

Jak malować małe usta - malowanie konturówkąJak malować małe usta - malowanie konturówką fot. shutterstock.com

Konturówka może być kluczem do osiągnięcia efektu pięknych, pełniejszych ust. Zanim zaczniesz, najlepiej lekko przypudrować usta, aby malowanie było łatwiejsze. Jest kilka sposobów na malowanie górnej wargi. Jednym z nich jest obrysowanie jej w kształcie dwóch trójkątów. Chodzi tutaj o podkreślenie wzniesień pomiędzy tzw. łukiem Kupidyna. Inny sposób na malowanie małych ust to obrysowanie kształtu serduszka, czyli również podkreślenie tych wzniesień, ale za pomocą zaokrąglonych linii. Trzeci sposób może - wydać się dość odważny, ale również może zdać egzamin. Zamiast obrysowania kształtu ust w dokładny sposób, możesz narysować prostą linię, która połączy szczyty dwóch wzniesień pomiędzy łukiem Kupidyna. Który sposób malowania małych ust jest najlepszy? Wypróbuj wszystkich i zobacz, który najbardziej Ci pasuje!

Jaką konturówkę wybrać do małych ust? Najlepiej w jasnym odcieniu, nude lub innym zbliżonym do Twojej naturalnej barwy. Jednak jeśli zdecydujesz się na trzeci sposób malowania konturówką, czyli wykonanie prostej linii, to najlepiej użyj trochę mocniejszego koloru, aby przykryć naturalny kształt ust. Środkową część ust pomaluj pomadką, podobno do odcienia konturówki. 

 

Jaki kolor szminki do małych ust?

Kobiety z małymi ustami powinny wybierać jasne szminki i pomadki. Najbezpieczniejsze są te w kolorze nude oraz naturalne róże i jasne odcienie czerwieni, ewentualnie brzoskwini. Czasem można łączyć również dwie różne barwy. Jeśli masz wąskie usta, ale górna warga jest węższa to możesz pomalować ją jaśniejszym odcieniem niż dolną. Unikaj ciemnych kolorów pomadek i szminek np. bordo lub fioletu. które wywołają raczej odwrotny efekt niż zamierzony. W dodatku takie odcienie mogłyby nadać Twojej twarzy surowego charakteru i Cię postarzyć. Wieczorowy makijaż również powinnaś ograniczyć do jasnych barw. Szminki i pomadki najlepiej stosować jako wypełnienie ust, które wcześniej obrysujesz konturówką.

Jak malować małe usta? - użyj również błyszczyka

jak malować małe usta - błyszczykjak malować małe usta - błyszczyk fot. shutterstock.com

Do malowania małych ust można również zastosować błyszczyk. Znanym trikiem jest połączenie go z położoną wcześniej pomadką lub szminką. Wystarczy zaaplikować na środek warg odrobinę błyszczyku. Za pomocą niego rozświetlisz wargi i optycznie powiększysz małe usta. Jak zapewnić sobie trwałość błyszczyka? Jeśli chcesz, żeby dłużej utrzymał się na Twoich ustach to najpierw na pomadkę nałóż cienką warstwę pudru i na to nałóż błyszczyk. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.