Z cyklu #Lista zakupów: jeansy Levi's

Kultowy model 501 powstał z myślą o amerykańskich robotnikach i do dziś pozostaje niezmienny. Levi'sy nie muszą podążać za trendami, a tym bardziej nie potrzebują reklamy. Pasują do wszystkiego i na każdym wyglądają dobrze - bo nie chodzi w nich o formię, ale o historię i wartości, które ze sobą niosą.

W drugim artykule z cyklu #Lista zakupów stawiamy na kultowe jeansy Levi's. To obowiązkowy składnik naszej szafy, niezależnie od tego, czy śledzimy trendy, czy nie. Levi'sy są na tyle uniwersalne, że można z nimi stworzyć setki stylizacji na co dzień, do pracy, na wycieczkę, na imprezę i wszędzie, gdzie tylko możemy pokazać się w denimowych spodniach.

Z cyklu #Lista zakupów: Levi'syZ cyklu #Lista zakupów: Levi'sy Propozycje jeansów Levi's Propozycje jeansów Levi's

Siła modelu 501, który powstał przede wszystkim po to, aby być wygodnym i wytrzymałym, tkwi w jego niezmienności. Od ponad stu lat odnosi sukces w tej samej formie, która poza właściwościami praktycznymi, reprezentuje również konkretne cechy charakteru: niezależność i wolność. W latach 50., gdy rodziły się pierwsze subkultury, czyli grupy młodzieży o innym niż ich rodzice sposobie myślenia, jeansy stały się symbolem buntu. Nosił je Marlon Brando w filmie "The wild one", wyznaczając tym samym styl "niegrzecznego chłopca". Dekadę później, kiedy powstawała moda pret-a-porter, a styl casualowy masowo opanował nastolatków, jeansy w swojej prostej formie, wyrażały odrzucenie konwencji społecznych i sztywnego stylu, który próbowali przekazać kolejnym pokoleniom rodzice i dziadkowie.

Z cyklu #Lista zakupów: Levi'syZ cyklu #Lista zakupów: Levi'sy Pinterest: My girls / Stylizacja inspirowana subkulturą rockersów Pinterest: My girls / Stylizacja inspirowana subkulturą rockersów

W dłoniach hippisów jeansy nabrały jeszcze mocniejszego znaczenia, a mianowicie stały się elementem walki o prawa cywilne, a także symbolem sprzeciwu wobec konkretnej polityki. "Dzieci kwiatów" dzięki swojej kreatywności urozmaiciły jeansy malowidłami i naszywkami. Pod koniec lat 60. powstają Levi'sy promowane hasłem "shrink to fit" charakteryzujące się bardzo obcisłą formą, która miała podkreślać wypukłości zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Promocja tego modelu związana była z ówczesną rewolucją seksualną i zmianą podejścia do spraw damsko-męskich na dużo bardziej liberalne. W latach 80. Levi'sy wpadają w wir świata konsumpcyjnego i nastawionego na znane marki. Wtedy okazuje się, że chharakterystyczna etykietka wymyślona dla odróżnienia firmowych Levi'sów jest jeszcze ważniejsza, niż się wcześniej spodziewano.

Lista zakupów: #Levi'syLista zakupów: #Levi'sy Stylizacja na imprezę ze spodniami Levi's Stylizacja na imprezę ze spodniami Levi's

Dziś jeansy to model spodni, który nosimy najczęściej. Półki sklepowe uginają się od ilości dostępnych marek i modeli, jednak stojąc przed tak dużym wyborem nie można powiedzieć, że wszystkie są jednakowe. Levi'sy są o tyle ważne, że zaznaczyły swoje miejsce w historii mody. Właśnie dlatego, nawet jeśli ich forma być może nie jest idealna, tutaj odstaje, tam się wybrzusza, znaczenie pozostaje niezmienne. Niezależnie od tego, czy połączymy je ze zwykłym T-shirtem i sneakersami, czy stworzymy stylizację imprezową ze szpilkami i wydekoltowaną bluzką, Levi'sy zawsze będą wyglądać stylowo. A dodatkowo, jeśli kupicie je dziś, możecie być pewne, że za kilka lat będą równie, jak nie jeszcze bardziej modne!

A tutaj znajdziesz duży wybór Levi'sów:

Więcej jeansów znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.