Mała czarna - niezbędne ubranie w garderobie każdej kobiety

Ponadczasowa czerń, prosty krój i nieskończone możliwości tworzenia stylizacji. Wybierz razem z nami idealną małą czarną, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Ponadczasowa klasyka

Mała czarna , czyli krótka, czarna sukienka o prostym kroju została spopularyzowana w latach 20. XX wieku przez Coco Chanel. Subtelnie elegancki model, pasujący na każdą okazję, podbił świat mody i jest do dziś podawany jako niezbędnik każdej kobiety. Mała czarna była nazywana fordem model T, czyli samochodem na który każdego było stać. Chętnie produkowane przez przemysł odzieżowy małe czarne były ogólnodostępne, wkrótce każda kobieta miała ją w swojej szafie.

Jaką małą czarną wybrać?

Przy wyborze niekwestionowanego klasyku damskiej garderoby należy postawić na wygodę. W małej czarnej mamy czuć się komfortowo i pięknie, musimy się sobie podobać. Przed zakupem sukienki dobrze zastanówmy się nad jej długością, najbardziej uniwersalne są kroje do/za kolano. Możemy wybierać spośród modeli o różnej długości rękawów i rodzajów dekoltów. Wybierzmy sukienkę , w którym będziemy czuły się najlepiej.

Niekoniecznie mała czarna

Coraz częściej w definicji klasycznej , czarnej sukienki pomija się jej długość. Jeśli wolimy dłuższe modele, za kolano czy nawet do kostek, wybierajmy je. Ideą małej czarnej jest jej doskonałe dopasowanie do wszystkich stylizacji, ale przede wszystkim przekonanie, że w tym ubraniu zawsze czujemy się dobrze.

Z czym nosić klasyczną sukienkę?

Małą czarną można nosić dosłownie ze wszystkim - z efektowną biżuterią sprawdzi się jako strój na wesele, z marynarką będzie doskonała jako ubranie do pracy, założona z grubymi, szarymi rajstopami idealnie nada się na rodzinny obiad. Do małej czarnej można dobierać wszystkie dodatki - kolorowe, metaliczne, ale także czarne. Uniwersalna czerń świetnie łączy się ze wszystkimi odcieniami.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.