Kosmetyki do makijażu dla blondynki. Przegląd cieni, róży i podkładów.

Zobacz nasze propozycje makijażowe dla blondynek - zarówno dla tych o ciepłej, jak i chłodnej urodzie!

Niebieskookie blondynki to chyba najbardziej klasyczne słowianki w naszym kraju, jednak jak rozpoznać czy nalezymy do chłodnego czy ciepłego typu urody i jak dobrać kolory dla siebie?

Blondynki "chłodne"

- chłodny odcień włosów - popielaty, "mysi" blond, zimny, jasny brąz

- usta w odcieniach najcześciej chłodnego różu, czasem wpadającego w fiolet

- skóra jasna, skłonna do poparzeń i zaczerwienień, bardzo delikatna, sprawiajaca wrażenie "papierowej" lub przezroczystej

- oczy cześciej bladoniebieskie, szare lub szarozielone

Kolory dla "chłodnych" blondynek

Kolory dla 'chłodnych' blondynekKolory dla "chłodnych" blondynek Kolory dla "chłodnych" blondynek (kolaż: Groszki) Kolory dla "chłodnych" blondynek (kolaż: Groszki)

Ten typ blondynek powinien decydować się na chłodne odcienie kolorów oraz te bardziej wyraziste i nasycone. Raczej gorzej wygladają w beżu, ale już w czekoladowym brązie będzie im do twarzy. Powinny unikać błękitów, a zamiast tego zdecydować się na chłodne odcienie fioletu i głęboki granat. Dobrze będą prezentować się także zgniła zieleń i wszelkie "przybrudzone" odcienie pastelowe. Złoto i róż ocieplą twarz. Należy jednak uważać, by róż do policzków nie był zbyt "różowy", aby nie wyglądał tak, jakbyśmy miały rumieńce. Dobrze przełamać go nieco cieplejszym odcieniem.

Blondynki "ciepłe"

- włosy w ciepłym, np. miodowym odcieniu

- usta w kolorze malinowym, czy ciepłej czerwieni

- odcień skóry zbliżony do oliwkowego, brzoskwiniowego czy beżowego, nie miewa problemów z oplananiem się - szybko łapie ładną opaleniznę

- oczy często zielone, brązowe, piwne lub głęboko niebieskie

Kolory dla "ciepłych" blondynek

Kolory dla 'ciepłych' blondynekKolory dla "ciepłych" blondynek Kolory dla "ciepłych" blondynek (kolaż: Groszki) Kolory dla "ciepłych" blondynek (kolaż: Groszki)

Róże do policzków powinny mieć brzoskwiniowy lub różowy odcień. "Ciepłe" blondynki dobrze wyglądają też w niektórych kolorach, które pasują tym "chłodnym" - zwłaszcza odcienie brzoskwiniowe i cieliste, czyli też wszystkie cienie, których używamy do rozświetlenia oka. te blondynki dobrze prezentują się w odcieniach niebieskiego - granatu, kobaltu, grafitu i ciepłych niebieskich odcieni wpadajacych w fiolet. Brązy powinny wybierać z ciepłej palety, wpadającej w pomarańcz czy złoto.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.