Jak pielęgnować kręcone włosy? Porady

Naturalnie kręcone, zdrowe włosy to marzenie nie jednej dziewczyny. Jednak posiadaczki kręconych włosów wiedzą, jak ciężka może być ich właściwa pielęgnacja. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Mycie kręconych włosów

Włosy kręcone mają bardzo dużą tendencję do przesuszania się, dlatego wymagają właściwego, delikatnego mycia . Najbardziej polecane jest mycie włosów kręconych odżywką lub za pomocą metody OMO - o czym możecie przeczytać więcej tutaj . Myjąc włosy odżywką, bardzo ważne jest wybranie właściwego specyfiku - odżywka nie może zawierać silikonów i powinna mieć w składzie Cetrimonium Chloride. Mniej więcej raz na dwa tygodnie należy oczyścić włosy szamponem z SLS.

Czesanie i suszenie kręconych włosów

Warto pamiętać, że włosy kręcone powinny zawsze być czesane na mokro , szerokim grzebieniem i tylko w momencie nakładania odżywki. Nigdy nie powinno czesać się loków na sucho, ponieważ powoduje to rozdwajanie się poszczególnych pasm i rozluźnianie skrętu fal czy loków. Do rozczesania kręconych włosów dobrze sprawdzają się także szczotki Tangle Teezer . Dzięki temu, oraz odpowiedniemu suszeniu - unikniesz puszenia się włosów .

Kręcone włosy warto pozostawić do wyschnięcia , bez suszenia ich suszarką czy ręcznikiem. Jeżeli jednak spieszymy się do wyjścia i zależy nam na szybkim wysuszeniu fryzury, można użyć suszarki z dyfuzorem . Włosy powinny być suszone strumieniem chłodnego powietrza.

Inne porady pielęgnacyjne

Do stylizacji włosów kręconych najlepiej sprawdzają się pianki do włosów , które wzmacniają skręt fal i loków. Stosując je, należy ugniatać delikatnie włosy, aby nadać im sprężystości. Jeżeli Twoje kręcone włosy są bardzo zniszczone, warto wprowadzić do pielęgnacji olejek kokosowy lub migdałowy. Dobrze sprawdzają się również płukanki zamykające łuski włosa , np. cytrynowa, octowa, hibiskusowa.

Partner - materiał

Polecane produkty i akcesoria do pielęgnacji kręconych włosów

Więcej o: